Trnava vystupuje zo Združenia miest a obcí Slovenska, primátor Bročka vysvetlil dôvod

Peter Bročka
Primátor mesta Trnava Peter Bročka. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.

TRNAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Mesto Trnava vystupuje zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). O vystúpení v utorok rozhodli svojimi hlasmi všetci prítomní poslanci mestského zastupiteľstva. Trnava je dlhodobo aj členským mestom Únie miest Slovenska, svoje záujmy chce presadzovať cez túto organizáciu.

ZMOS podľa vysvetlenia primátora Petra Bročku doplatil na snahu zastrešiť všetky samosprávy od úplne najmenších dediniek až po hlavné mesto. Problémy malých obcí nie sú podľa neho rovnaké ako problémy veľkých miest.

Aj primátori krajských miest združení v K8 sa podľa Bročku zhodli, že najlepší rokovací priestor na komunikáciu napríklad s vládou budú mať v Únii miest Slovenska.

Združenie miest a obcí Slovenska zatiaľ združuje vyše 96 percent všetkých miest a obcí v Slovenskej republike. Existuje už od marca 1990, jeho predsedom sa v máji tohto roku stal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Trnava bola členom ZMOS od roku 1995 do roku 2005. V roku 2012 si členstvo v združení opäť obnovila. Trnava je tiež členom regionálneho Združenia miest a obcí regiónu jadrových elektrární Jaslovské Bohunice, v tomto združení zatiaľ zostáva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Bročka
Firmy a inštitúcie ZMOS Združenie miest a obcí Slovenska