Trnavský kraj bude mať od pondelka prvé dva čierne okresy, najlepšiu farbu má Dunajská Streda

Rakúsko od utorka opätovne otvára tisícky obchodov v rámci uvoľňovania opatrení, ktorých cieľom je zabrániť šíreniu nového koronavírusu. 14. apríl 2020
Foto: archívne, SITA/AP

Trnavský kraj bude mať od pondelka 15. novembra podľa COVID automatu prvé dva okresy v treťom stupni ohrozenia, teda v čiernej farbe. V okresoch Senica a Piešťany tak budú platiť najprísnejšie protipandemické opatrenia. Doteraz okresy Trnavského kraja v čiernej farbe v rámci COVID automatu neboli.

Viac o téme: Koronavírus

Okresy Skalica, Trnava, Hlohovec a Galanta budú bordové a okres Dunajská Streda zostane ako jediný v kraji červený. Na Slovensku budú od pondelka už len štyri okresy zafarbené na červeno, väčšina krajiny bude čierna. V oranžovej a zelenej farbe už nebude žiadny z okresov.

V Piešťanoch sa pandemickou situáciou zaoberal krízový štáb mesta, ktorý rozhodol o prijatí viacerých obmedzení, ktoré sa týkajú predovšetkým predaja na trhoviskách, ďalej pohrebných obradov, predaja parkovacích kariet a fungovania zberného dvora.

V okrese platia aj všetky ďalšie opatrenia, o ktorých rozhodol Úrad verejného zdravotníctva a ktoré sa dotýkajú hlavne organizovania hromadných podujatí alebo nosenia respirátorov.

Trnavský samosprávny kraj zareagoval na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu a v sobotu ponúkol ponúkol možnosť očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 vo všetkých siedmich okresných mestách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR