Trojbodový záver AC Miláno vďaka Strasserovi

Bez názvu
AC Miláno Foto: SITA/AP

RÍM 6. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti AC Miláno zvíťazili vo štvrtkovom súboji 18. kola na trávniku Cagliari 1:0 a poistili si líderskú pozíciu v tabuľke Serie A. Favorizovaní hostia sa dlho trápili, až kým ich v 85. min nevykúpil svojím premiérovým gólom v súťaži 20-ročný a navyše striedajúci stredopoliar zo Sierra Leone Rodney Strasser. Až v samom závere rozhodli o svojom víťazstve aj hráči AS Rím, ktorí na Olympijskom štadióne zdolali Cataniu v súboji bohatom na góly 4:2, hoci prehrávali po polčase 1:2. Posledné dva presné zásahy domácich prišli v 86. a 90. min vďaka Čiernohorcovi Mirkovi Vučiničovi. Predtým sa dvakrát do streleckej listiny zapísal aj kanonier domácich Marco Borriello. Najlepší strelec celej súťaže Antonio Di Natale prispel jedným gólom k triumfu Udinese nad Chievom 2:0. Di Natale má už na konte 11 presných zásahov. Rimanom patrí v tabuľke 4. priečka za AC Miláno, Laziom a Neapolom.

Juventus Turín nečakane zakopol, keď so zachráňujúcou sa Parmou prehral na vlastnom trávniku hladko 1:4. Stará dáma nepotvrdila úlohu favorita a momentálne štvrtého tímu Serie A. Výsledok zápasu ovplyvnilo skoré vylúčenie Turínčana Felipa Mela za úder do tváre Massima Paciho už v 17. min. Hostia výhodu jedného hráča navyše potvrdili dvoma gólmi v podaní bývalého hráča Juventusu Sebastiana Giovinca v 41. a 48. min.

Juventus síce Nicolom Legrottagliem znížil po hodine hry na 1:2, na úplný zvrat sa však už na Stadio Olimpico nezmohol. Turínčania prišli okrem Mela aj o útočníka Fabia Quagliarellu, ktorý sa zranil už po troch minútach hry.

Večer od 20.45 h 18. kolo Serie A dohrajú šlágrom Inter Miláno – SSC Neapol. Pôjde o súboj obhajcu trofeje s aktuálne tretím tímom tabuľky.

Výsledky štvrtkových stretnutí 18. kola I. talianskej futbalovej ligy:

Juventus Turín – Parma 1:4 (0:1)

Góly: 60. Legrottaglie – 41. a 48. Giovinco, 62. Crespo (z pok. kopu), 90. Palladino, ČK: 17. Melo (Juventus), 23 873 divákov

AS Rím – Catania 4:2 (1:2)

Góly: 5. a 47. Borriello, 86. a 90. Vučinič – 29. Silvestre, 38. Maxi López, 31 000 divákov

Udinese – Chievo 2:0 (2:0)

Góly: 14. Alexis Sánchez, 25. Di Natale, ČK: 34. Pinzi (Udinese), 14 000 divákov