Trump má na krku škandál, toto video pobúrilo Američanov

Donald Trump
Republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 8. októbra (WebNoviny.sk) – Americké médiá v piatok obletelo video, na ktorom republikánsky kandidát na prezidenta Donald Trump trúsi chlipné poznámky o ženských intímnych partiách, chváliac sa svojím majstrovstvom pri zvádzaní žien.

Video natočené pred jedenástimi rokmi zverejnil denník Washington Post na svojej internetovej stránke. Zachytáva Trumpa v rozhovore s rozhlasovým a televíznym moderátorom Billym Bushom počas cesty špeciálnym autobusom s logom jeho televíznej šou.

Toto je hrozné, reagovala Clintonová

Vo videu ukazujúcom príjazd autobusu pred televízne štúdiá najprv vedú Trump s Bushom pikantný rozhovor vo vozidle a po vystúpení sa zvítajú s herečkou Arianne Zuckerovou. Trump pravdepodobne nevedel, že rozhovor vnútri autobusu niekto nahrával. Video pochádza z obdobia niekoľko mesiacov po tom, čo si Trump zobral svoju tretiu manželku Melaniu.

https://www.youtube.com/watch?v=ihMvO-IrXlQ

V autobuse Trump rozpráva Bushovi o jednom svojom neúspešnom pokuse zviesť istú vydatú ženu, pričom nešetrí lascívnymi výrazmi. Medzitým z okna zbadajú Zuckerovú a Trump začne uznanlivo híkať.

„Zobral som si nejaké tik-taky pre prípad, že by som ju začal bozkávať … Vieš, krásne ženy ma automaticky priťahujú – skrátka ich začnem bozkávať. Je to ako magnet. Skrátka idem bozkávať. Vôbec nečakám,“ hovorí. „Ak si hviezda, tak ti to dovolia. Môžeš si dovoliť čokoľvek,“ pokračuje Trump a dodáva, že tým myslí aj obchytkávanie cudzích žien na chúlostivých miestach.

Trumpova demokratická súperka Hillary Clintonová ho v reakcii na Twitteri nešetrila: „Toto je hrozné. Nesmieme dovoliť, aby sa takýto človek stal prezidentom.“ Demokratický kandidát na viceprezidenta Tim Kaine bol ešte expresívnejší. „Dvíha sa mi z toho žalúdok,“ povedal novinárom počas kampane v Las Vegas.

Ospravedlnenie Trumpa

V písomnej reakcii na zverejnené video Trump vyhlásil, že sú to iba o „žartíky zo šatne“ a navyše spred mnohých rokov. „Bill Clinton mi na golfe rozprával oveľa horšie veci. Toto sa na to vôbec nechytá,“ vyhlásil Trump. „Ospravedlňujem sa však, ak sa to niekoho dotklo,“ dodal.

Trump v sobotu ráno ďalej vyhlásil, že jeho vulgárne výroky o ženách boli „nesprávne“, ospravedlnil sa za ne a prisľúbil, že „bude lepším mužom“. „Povedal som a urobil veci, ktoré ľutujem, a (v piatok) zverejnené slová na videu starom vyše desať rokov sú jedny z nich. Ospravedlňujem sa,“ uviedol Trump v reakcii na jeden a pol minútovom videu vo vyhlásení, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook. „Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že taký nie som,“ citovali ho tlačové agentúry AP a DPA.

Trump pokračoval, že sa odvtedy už zmenil a kauza okolo jeho výrokov nie je „ničím iným než odvádzaním pozornosti od dôležitých záležitostí, ktorým dnes čelíme“. Republikánsky kandidát uviedol, že bývalý prezident USA Bill Clinton „zneužíval ženy“ a jeho demokratická súperka Hillary Clintonová „šikanovala, napádala, zahanbovala a zastrašovala manželove obete“. Trump uviedol: „Povedzme si to otvorene, veď žijeme v skutočnom svete.“

Prezidentský kandidát ďalej vyhlásil, že síce povedal niekoľko „hlúpostí“, ale Clintonovci urobili „horšie veci“. Newyorský miliardár na záver dodal: „Budeme o tom ešte v nasledujúcich dňoch debatovať.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill ClintonDonald TrumpHillary Clintonová