Trump sám seba označil za „dobre vyzerajúceho stabilného génia“ a posťažoval sa na Twitter

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

Keď americký prezident Donald Trump minulý rok vyhlásil, že je „stabilný génius„, nešlo podľa všetkého o iróniu ani o náhle pomätenie mysle, ale o vec, o ktorej je reálne presvedčený. Rovnaký termín, ovenčený ďalšími prívlastkami, použil pri opise samého seba aj vo svojom štvrtkovom tweete.

Prezident sa vo štvrtok prostredníctvom Twitteru pýtal ľudí, či chcú mať v budúcom volebnom období za prezidentku „Pocahontas„, ako nazýva demokratickú uchádzačku o prezidentskú nomináciu Emily Warren, alebo radšej jeho.

(Chcete mať) za prezidentku tú veľmi nervóznu a tenkú verziu Pocahontas, radšej ako to, čo máte teraz – tak dobre vyzerajúceho a inteligentného, naozajstného Stabilného Génia?

Veľkú podporu si nezískal

Podľa reakcií pod Trumpovým postom si prezident týmto vyjadrením veľkú podporu nezískal. „Potrebujete psychiatrickú liečbu,“ „Toto je choré,“ „Pozerali ste sa v poslednej dobe do zrkadla?“ – tak znejú niektoré z tých mierumilovenjších reakcií Trumpových sledovateľov.

Toto by bol naozaj veľmi dobrý parodický falošný profil. Problém je, že ide o profil reálnej osoby,“ reagoval na Trumpove vyhlásenie jeden z používateľov. „Houston, máme problém,“ píše ďalší.

Je naozaj príšerné, že vy a aj ďalší terorizujete tohto človeka. Stačilo!“ znie jeden z mála príspevkov pod Trumpovým postom, ktorý prezidenta obhajuje. „Samozrejme, problém je v tom, že MY terorizujeme JEHO,“ odpísala naň ďalšia používateľka.

Trump zaútočil aj na Twitter

V ďalších štvrtkových postoch Trump zaútočil na Twitter, ktorý je jeho hlavným komunikačným kanálom a sleduje ho na ňom 61 miliónov používateľov.

Posťažoval sa, že pre jeho fanúšikov je údajne veľmi ťažké pridať si ho a tým pádom pre neho je „oveľa ťažšie šíriť posolstvá„.

Trump sa dlhodobo sťažuje na to, že vedenie sociálnych sietí vrátane Twitteru je liberálneho zmýšľania a údajne cielene sťažuje šírenie príspevkov „konzervatívnejšieho“ ladenia, ako svoje posolstvá prezident nazýva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpEmily Warren
Firmy a inštitúcie Twitter