Trumpov exporadca Flynn prijal od Rusov desiatky tisíc dolárov

Michael Flynn
Generál vo výslužbe Michael Flynn. Foto: archívne, SITA/AP

WASHINGTON 16. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť generál vo výslužbe Michael Flynn prijal od ruskej štátnej televízie RT čiastku 33.750 dolárov za to, že sa v roku 2015 zúčastnil v Moskve na oslavách desiateho výročia jej vzniku. Vyplýva to z dnes zverejnených výsledkov vyšetrovania amerického Kongresu.

Člen Snemovne reprezentantov za Demokratickú stranu Elijah Cummings vyzval americké ministerstvo obrany, aby od Flynna požadovalo vrátenie peňazí, pretože americká ústava zakazuje armádnym dôstojníkom vo výslužbe prijímať dary od predstaviteľov cudzích štátov.

Americké tajné služby označili vlani ruskú televíziu RT za propagandistický nástroj Kremľa. Okrem finančného daru od RT prijal Flynn aj 11.250 dolárov od ďalších dvoch ruských spoločností vrátane veľkej firmy pôsobiacej v oblasti počítačovej bezpečnosti.

Flynn – nominant amerického prezidenta Donalda Trumpa – musel z funkcie poradcu pre národnú bezpečnosť odstúpiť v polovici februára, keď vyšlo najavo, že bol v kontakte s ruským veľvyslancom vo Washingtone Sergejom Kisľakom, pričom o týchto aktivitách klamal viceprezidentovi Mikeovi Penceovi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpMichael Flynn