Turčianske Teplice zrušili tender na stavbu nájomného domu

Turčianske Teplice
Turčianske Teplice Foto: slovakia.travel

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Mesto Turčianske Teplice zrušilo verejnú súťaž na výstavbu nájomného dom s 24 prevažne dvojizbovými bytmi za predpokladanú cenu 1,25 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zrušenie tendra mesto zdôvodnilo vo Vestníku verejného obstarávania zmenou okolností, za ktorých bol vyhlásený. Bytový dom plánovalo vybudovať na miestnom sídlisku Horné Rakovce za rok od uzavretia zmluvy s vybraným dodávateľom.

Mesto vyhlásilo pôvodnú verejnú súťaž koncom minulého roka s tým, že stavebné práce bude financovať zo štátnej dotácie z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, z úveru zo Štátneho fondu regionálneho rozvoja a z vlastných prostriedkov.

Uchádzači mali preukázať, že v rokoch 2007 až 2009 uskutočnili stavebné práce s nákladmi najmenej 6,1 mil. eur. Ak firma funguje kratšie ako celé tri roky, mala preukázať dosiahnutý obrat v celkovej výške minimálne 2 mil. eur. Ďalšou podmienkou účasti v súťaži bola výstavba najmenej 70 bytov technológiou montovaného železobetónového prefabrikovaného stenového systému alebo technologicky ekvivalentného systému.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom