Turnaj ATP v Štokholme pre Federera

Federer

ŠTOKHOLM 24. októbra (WEBNOVINY) – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal ako turnajová jednotka víťazom dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 If Stockholm Open v Štokholme (dotácia 600 000 eur, tvrdý povrch Plexipave v hale), keď v nedeľňajšom finále zdolal za 64 minút nenasadeného Nemca Floriana Mayera 6:4, 6:3. Získal tak svoj 64. singlový titulu na hlavnom profesionálnom okruhu vo svojej kariére a vyrovnal sa tým v tzv. otvorenej ére dosiaľ osamotene štvrtému Petovi Samprasovi z USA. Dvadsaťdeväťročný bazilejský rodák Federer hral v Štokholme po desiatich rokoch, pri svojej predchádzajúcej účasti nestačil v 2. kole na domáceho Andreasa Vinciguerru. Terajší zápas v osemfinálovom 2. kole znamenal pred „FedExa“ 900. v kariére na hlavnom profesionálnom okruhu podľa databázy ATP. Z aktívnych hráčov nik nemá na konte viac.

Víťazmi štvorhry sa stali Američan Eric Butorac s Jeanom-Julienom Rojerom z Holandských Antíl, keď si vo finálovom súboji nenasadených párov si za 64 minút poradili so švédsko-fínskou dvojicou Johan Brunström, Jarkko Nieminen 6:3, 6:4.

Súhrn výsledkov finálových stretnutí dvojhra a štvorhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 If Stockholm Open v Štokholme (dotácia 600 000 eur, tvrdý povrch Plexipave v hale):

Dvojhra – finále:

Roger Federer (1-Švajč.) – Florian Mayer (Nem.) 6:4, 6:3

Štvorhra – finále:

Eric Butorac, Jean-Julien Rojer (USA/Hol. Ant.) – Johan Brunström, Jarkko Nieminen (Švéd./Fín.) 6:3, 6:4