Ukrajina zaradila Slovensko do zelenej zóny, od cestujúcich však vyžaduje špeciálne poistenie

R m
Podmienkou vstupu na územie Ukrajiny pre ľudí prichádzajúcich z krajín červenej zóny je preukázanie sa negatívnym testom výsledku RT-PCR testu. Foto: SITA/AP

Ukrajina zaradila územie Slovenskej republiky do zelenej zóny. Obmedzenia sa tak vzťahujú iba na cudzincov, ktorí prichádzajú z krajín s vysokou mierou nákazy ochorenia COVID-19 a zdržiavali sa v nich ostatných 14 dní. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Podmienkou vstupu na územie Ukrajiny pre ľudí prichádzajúcich z krajín červenej zóny je preukázanie sa negatívnym testom výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín, alebo musia absolvovať izoláciu v domácom prostredí do obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na COVID-19, ktorý absolvujú na Ukrajine.

Viac o téme: Koronavírus

Rezort diplomacie upozorňuje, že domáca izolácia je monitorovaná prostredníctvom mobilnej aplikácie Zostaň doma.

„Osoby, ktoré vstupujú na územie Ukrajiny sa musia preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s observáciou a liečbou COVID-19,“ dodáva MZVEZ SR s tým, že poistenie musí byť platné počas celého pobytu na území Ukrajiny a uzatvorené v poisťovacej spoločnosti, ktorá má zastúpenie alebo partnerskú poisťovňu na území Ukrajiny alebo prostredníctvom ukrajinskej poisťovacej spoločnosti. Štátna pohraničná služba odporúča uzatvorenie online poistenia prostredníctvom štátneho portálu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR