Uprostred poľa pri Slavoňove havaroval vrtuľník a následne explodoval, na palube boli dvaja ľudia

helikoptéra
Foto: ilustračné, Getty Images

PRAHA 22. marca (WebNoviny.sk) – Českí záchranári, hasiči a polícia zasahujú na severe krajiny, kde v piatok ráno spadol vrtuľník. Stroj po páde explodoval a začal horieť, cestovali v ňom dvaja ľudia, ktorí nehodu neprežili. Okolnosti tragédie vyšetruje polícia s leteckými odborníkmi.

Na mieste našli dve telá

Havária sa stala pri obci Slavoňov v okrese Náchod krátko po deviatej hodine ráno. Podľa informácií portálu Novinky.cz patril štvormiestny vrtuľník súkromnej spoločnosti.

Na mieste sa našli dve mŕtve telá,“ povedal hovorca záchranárov Ivo Novák. Ďalších zranených podľa neho záchranári nezaznamenali.

Požiar chceli uhasiť miestni obyvatelia

Stroj začal po páde horieť. Keď prišli na miesto hasiči, vrtuľník bol už v plameňoch. Uhasiť sa ho snažili svedkovia z radov miestnych obyvateľov, ale ich ručné hasiace prístroje neboli dosť účinné. Požiar preto zlikvidovali až privolané jednotky hasičov.

Vrtuľník spadol uprostred poľa, asi 200 metrov od posledného obytného domu v obci. „Čo som počul od ľudí, tak krúžil vo väčšej výške a potom to vzal kolmo dole,“ povedal starosta Slavoňova Michal Suchánek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom