Úrad inšpekčnej služby obvinil troch ľudí v kauzách Očistec a Judáš, jednu osobu už zadržal

Polícia
  • aktualizované 20. júla 16:39

Úrad inšpekčnej služby rezortu vnútra zadržal Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci. Ako ďalej informuje portál televízie Joj noviny.sk, po ďalších svedkoch v medializovaných kauzách príslušníci inšpekcie pátrajú. Všetci majú podľa portálu vypovedať v súvislosti s kauzami Očistec a Judáš.

Podľa TV Joj mala inšpekcia v úmysle zadržať aj Petra Petrova s prezývkou Tiger a Mateja Zemana prezývaného Zemák. „Zeman, ktorý patril do skupiny takáčovcov, je v zahraničí. O aktuálnom mieste druhého svedka zrejme nevedia,“ uvádza portál noviny.sk s tým, že pri týchto osobách majú vyšetrovatelia podozrenia, že ich svedecké výpovede mohli byť zmanipulované vyšetrovateľmi v prípade Očistec či Judáš.

Podozrenia zo správy SIS

Portál pripomína, že Úrad inšpekčnej služby sa snaží preveriť podozrenia vyplývajúce aj zo správy Slovenskej informačnej služby, ktorá upozornila na možné manipulácie svedeckých výpovedí v najsledovanejších kauzách stíhaných top funkcionárov bezpečnostných zložiek štátu.

„Zeman je jeden zo svedkov v prípade obžalovaného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Petrov je svedkom napríklad v Judášovi, kde aktuálne čelí obžalobe exriaditeľ kontrarozviedky SIS Vladimír Pčolinský, pred tým aj námestník SIS Boris Beňa,“ dodali noviny.sk.

Obvinenie pre krivú výpoveď

V prípade vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby vo veci preverovania pravdivosti svedeckých výpovedí v prípade Očistec a Judáš vyšetrovacie orgány obvinili troch ľudí. Ide o dopoludnia zadržaného Csabu Dömötöra a ďalšie dve osoby, ktoré inšpekcia nezaistila, lebo nevedela, kde sú.

Podľa informácií portálu TV Joj Noviny.sk je voči trojici vznesené obvinenie pre krivú prísahu a krivú výpoveď a pre marenia spravodlivosti. Úrad inšpekčnej služby doposiaľ neobvinil žiadne ďalšie osoby z prostredia polície a prokuratúry. Podľa informácií portálu by zvyšnými dvomi obvinenými osobami mali byť Peter Petrov a Matej Zeman, ktorí v kauze Očistec vystupovali v úlohe svedkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Csaba DömötörCzaba D.Dušan KováčikMatej ZemanPeter PetrovVladimír Pčolinský
Firmy a inštitúcie SIS Slovenská informačná službaÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR