US Open - Ferrero povolil Kližanovi len 4 gemy

Martin Kližan

NEW YORK 30. augusta (WEBNOVINY) – prehral v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 22,6 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) s vysoko favorizovaným Španielom Juanom Carlosom Ferrerom nasadeným ako dvdsiatym druhým za 85 minút hladko 1:6, 3:6, 0:6.

Dvadsaťjedenročný ľavák Kližan, momentálne 293. vo svetovom rebríčku ATP, pri svojej absolútnej seniorskej premiére v hlavnej súťaži na úrovni „veľkej štvorky“ kládol o 9 rokov staršiemu niekdajšiemu lídrovi renkingu Ferrerovi (24.) výraznejší odpor iba v druhej časti, v ktorej aj prostredníctvom okamžitého rebrejku vyrovnal z 1:3 na 3:3, následne však nezískal už ani gem. V úvodnom dejstve súper hneď odskočil na 2:0 a od stavu 2:1 už bodoval iba on.

Zverenec Ladislava Simona v rámci programu NTC Kližan si odnáša z areálu USTA Billie Jean King National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows ako úspešný kvalifikant 35 bodov do počítačového poradia a šek na 19 000 USD.

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Juan Carlos Ferrero (22-Šp.) – Martin Kližan (SR) 6:1, 6:3, 6:0 za 85 minút (24, 37, 24)