USA na MS '20' rozstrieľali Nemecko, rozhodoval aj Slovák

Američan Auston Matthews skóruje do Nemeckej bránky Ilya Sharipova počas prvej tretiny svetového hokejového šampionátu do 20 rokov v Montreale, 28. Dec., 2014. Foto: SITA/AP

MONTREAL / TORONTO 29. decembra (WEBNOVINY) – Vysoké víťazstvá hráčov Ruska a USA priniesli nedeľňajšie zápasy na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade.

Američania si v A-skupine v Montreale poradili s Nemcami 6:0, keď v strelách na bránku dominovali 53:14. Jedným z hlavných rozhodcov tohto zápasu bol Slovák Vladimír Baluška. V Toronte v B-skupine Rusi zdolali Švajčiarov 7:0, už v závere prvej tretiny si utvorili rozhodujúci trojgólový náskok.

Rusi zabudli na nepresvedčivý výkon zo svojho úvodného vystúpenia proti Dánom, keď potrebovali na víťazstvo až samostatné nájazdy, a pripísali si prvý trojbodový triumf na týchto MS.

Výsledky – nedeľa:
A-skupina (Bell Centre, Montreal):

USA – Nemecko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Matthews (Schmaltz), 13. Fasching (Larkin), 23. Milano, 36. Larkin (Hanifin), 55. Eichel (Motte, Tuch), 60. Larkin (Faching, Werenski)

Švajčiarsko – Rusko 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Góly: 12. Rafikov (Golyšev, Bučnevič), 19. Dergačev (Bryncev), 20. Bučnevič (Barbašev, Rafikov), 36. Tolčinskij (Goldobin, Kamenev), 38. Šarov (Mamin), 55. Kamenev, 56. Leščenko (Barbašev, Bučnevič)