Úspešný vstup FC Barcelona do novej sezóny

Bez názvu

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho majstra Španielska FC Barcelona vstúpili úspešne do nového ročníka Primera División, keď zvíťazili na ihrisku Racingu Santander rozdielom triedy 3:0. Prvý gól Kataláncov v novej sezóne strelila v 3. min argentínska hviezda Lionel Messi. O pol hodinu ho napodobnil strelec finálového víťazného gólu z MS v JAR Andrés Iniesta a v druhom polčase spečatila zisk troch bodov pre „blaugranas“ nová akvizícia David Villa. Real Madrid nemal najlepší debut v novom ročníku, podarilo sa mu len remizovať na ihrisku Mallorky 0:0. Zverenci nového trénera Josého Mourinha mali síce väčšiu územnú prevahu a viackrát ohrozili bránku súpera, nedokázali však streliť gól. Espaynol Barcelona zdolal na domácom trávniku Getafe 3:1. Dva góly domácich strelil útočník Pablo Daniel Osvaldo, ktorý sa presadil najprv v 34. min a neskôr v 55. min. San Sebastian si poradil gólom Xabiho Prieta s Villarrealom 1:0 a v zápasoch La Coruňa – Zaragoza a Osasuna – Almería sa zrodili bezgólové remízy.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Mallorca – Real Madrid 0:0

13 000 divákov

Racing Santander – FC Barcelona 0:3 (0:2)

Francúzsko

Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Olympique Marseille remizovali vo večernom nedeľňajšom zápase najvyššej súťaže Ligue 1 na trávniku Bordeaux 1:1. Skóre duelu otvoril v 12. min hosťujúci argentínsky stredopoliar Lucho González. Súper slovenského šampióna MŠK Žilina v F-skupine Ligy majstrov 2010/2011 dlho držal priaznivé skóre aj napriek vylúčeniu stredopoliara Édouarda Cissého v 33. minúte. V 88. min sa podarilo vyrovnať na konečných 1:1 Anthonymu Modestemu. AS Monaco zvíťazilo nad AJ Auxerre 2:0. Prvý gól padol až po prestávke, v 52. min ho strelil rumunský legionár Daniel George Niculae. Druhý gól pridal o päť minút na to útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Auxerre má po štyroch kolách na konte tri body za tri remízy a je na predposlednom mieste. Hráči Sochaux si poradili s tímom Paríž St. Germain (3:1). Skóre stretnutia otvoril v 14. min Modibo Maíga a o šesť minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Brown Ideye. V poslednej minúte prvého dejstva sa ešte dokázal presadiť domáci obranca Damien Perguis. Hostia už len skorigovali na konečných 3:1 gólom útočníka Guillaumeho Hoaraua päť minút po prestávke.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže – Ligue 1:

Girondins Bordeaux – Olympique Marseille 1:1 (0:1)

Góly: 88. Modeste – 12. L. González, ČK: 33. É. Cissé (Marseille), 32 805 divákov

OSC Lille – OGC Nice 1:1 (0:1)

Góly: 67. Hazard – 34. Fae (z 11 m), 14 000 divákov

AS Monako – AJ Auxerre 2:0 (0:0)

Góly: 52. Niculae, 59. Aubameyang, 6676 divákov

Sochaux – Paríž St. Germain 3:1 (3:0)

Góly: 14. Maíga, 20. Ideye, 45. Perguis – 50. Hoarau, ČK: 88. Clement (PSG), 15 450 divákov

Taliansko

Futbalisti AC Miláno vstúpili do novej sezóny najvyššej talianskej súťaže Serie A skvelým spôsobom, keď si na domácom štadióne Giuseppeho Meazzu poľahky poradili s nováčikom z Lecce 4:0. Dva góly „rossoneri“ strelil brazílsky útočný talent Alexandre Pato a po jednom presnom zásahu zaznamenali obranca Thiago Silva a legendárny kanonier Filippo Inzaghi.

V šlágri kola remizovala Fiorentina s Neapolom 1:1. Úvodný gól hostí strelila nová posila uruguajský reprezentant Edinson Cavani už v 7. minúte stretnutia. Domáci dokázali odpovedať na začiatku druhého polčasu, presadil sa Gaetano D’Agostino. V súboji padali aj červené karty, na strane domácich musel predčasne opustiť ihrisko Juan Vargas a z hosťujúcich hráčov išiel predčasne pod sprchy Manuele Blasi. Kapitán slovenského národného tímu Marek Hamšík odohral celý zápas a v 78. min videl žltú kartu.

Hráči AS Bari zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení novej sezóny nad Juventusom Turín 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 43. min stredopoliar Massimo Donati. „Stará dáma“ nadviazala v úvode ročníka na nepresvedčivé výkony z minulej sezóny.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Nemecko

Futbalisti VfB Stuttgart pokračujú v hernej mizérii po tom, čo prehrali v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na domácom ihrisku s Borussiou Dortmund 1:3. Premožitelia Slovana Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA prehrávali po prvom polčase už rozdielom triedy, no skóre v druhom polčase upravil na konečných 1:3 nemecký reprezentant Cacau.

V prvom nedeľňajšom dueli videlo 30 210 fanúšikov na štadióne BayArena gólovú prestrelku. Hráči domáceho Leverkusenu podľahli Borussii Mönchengladbach vysoko 3:6. Leverkusen dokázal s hosťami držať krok do 40. minúty, odvtedy sa do konca prvého dejstva hostia presadili dvakrát. V 56. min pridal štvrtý gól Borussie Juan Arango, na ktorý dokázal o dve minúty odpovedať z pokutového kopu Arturo Vidal. Hostia potom vsietili ešte dva presné zásahy na 2:6. Leverkusen už len znížil na konečných 3:6 zásluhou útočníka Stefana Kiesslinga.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 1:3 (0:3)

Góly: 69. Cacau – 5. Boulahrouz (vlastný), 26. Barrios, 37. Götze, 40 500 divákov

Bayer 04 Leverkusen – Borussia Mönchengladbach 3:6 (1:3)

Góly: 24. Derdiyok, 58. Vidal (z 11 m), 70. Kiessling – 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus, 30 210 divákov

Anglicko

Futbalisti Aston Villy zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola najvyššej anglickej súťaže nad tímom FC Everton 1:0 zásluhou presného zásahu Luka Younga z 9. minúty. Slovenský brankár Ján Mucha ml. nestál medzi tromi žrďami „The Toffies“, dôveru trénera Davida Moyesa opäť dostal Američan Tim Howard. Everton sa po troch kolách nachádza na 18. mieste v zostupovom pásme.

Hráči FC Liverpool triumfovali nad tímom West Bromwich Albion 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 65. min postaral španielsky útočník Fernando Torres. Pre zverencov nového trénera Liverpoolu Roya Hodgsona je to prvý trojbodový zápis v sezóne. Stopér domácich Martin Škrtel odohral celý duel a ľavý obranca hostí Marek Čech nenastúpil pre zranenie, svojmu tímu bude chýbať približne mesiac.

Sunderland gólom z penalty v nadstavenom čase dokázal zvíťaziť nad Manchestrom City 1:0. „The Citizens“ nezúročili silu kádra, ktorou disponujú najmä po letných drahých nákupoch. Pre zverencov trénera Roberta Manciniho to bola prvá prehra a prvý inkasovaný gól.

V prvom nedeľňajšom zápase Premier League remizoval domáci Bolton Wanderers s Birmingham City 2:2. Bolton prehrával už od 4. minúty, keď sa presadil Roger Johnson. V prvom polčase ešte dostal červenú kartu brankár domácich Jussi Jääskeläinen. V 50. min hostia viedli už o dva góly zásluhou Craiga Gardnera, no domáci sa nevzdali a po góloch Daviesa z penalty v 71. minúte a Blaka o desať minút neskôr si vybojovali aspoň cenný bod. Obidve mužstvá v tomto ročníku súťaže ešte neprehrali.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Aston Villa – FC Everton 1:0 (1:0)

Góly: 9. Young, 34 725 divákov

Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov.

FC Liverpool – West Bromwich Albion 1:0 (0:0)

Gól: 65. Torres, ČK: 86. Morrison (WBA), 41 194 divákov

Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý zápas, Marek Čech (WBA) nebol na zápasovej súpiske, je zranený.

Sunderland – Manchester City 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Bent (z 11 m), 38 610 divákov

Bolton Wanderers – Birmingham City 2:2 (0:1)

Góly: 71. K. Davies (z 11 m), 81. Blake – 4. R. Johnson, 50. Gardner, ČK: 36. Jääskeläinen (Bolton), 18 139 divákov

Škótsko

Nedeľňajší zápas 3. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže medzi Heartsom a Dundee United (1:1) bol aj súbojom dvoch slovenských brankárov. Marián Kello stál v bránke domácich celé stretnutie a takmer si udržal čisté konto. V 76. min zneškodnil pokutový kop Jona Dalyho a inkasoval až päť minút pred koncom z kopačky Morgara Gomisa. Jeho náprotivok Dušan Perniš tiež odchytal v drese Dundee celé stretnutie a v 30. min ťahal loptu zo siete po zásahu Davida Templetona.

Výsledky nedeľňajších zápasov 3. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže 2010/2011:

Motherwell – Celtic Glasgow 0:1

St. Mirren – Hibernian 1:0

Hearts of Midlothian – Dundee United 1:1

Marián Kello (Hearts) odchytal celý zápas a v 76. min zneškodnil pokutový kop, Dušan Perniš (Dundee) odchytal celé stretnutie

Viac k osobe Alexandre PatoAndrés IniestaArturo VidalDavid VillaDušan PernišEdinson CavaniFernando TorresJán MuchaJán Mucha ml.Lionel MessiMarek ČechMarek HamšíkMarián KelloMartin ŠkrtelPierre-Emerick AubameyangThiago SilvaTim Howard