Ústavný súd pripravil deň otvorených dverí, pre pandémiu bude v online prostredí

Ústavný súd SR
Budova Ústavného súdu SR v Košiciach. Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský.

Ústavný súd SR pripravil vzhľadom na pandemickú situáciu virtuálny deň otvorených dverí.

Dve nové videoprehliadky

Šestnásť krátkych videí s popisom prevedie sledujúcich napríklad cez pojednávaciu miestnosť, v ktorej sa konajú verejné zasadnutia pléna a senátov ústavného súdu, cez nádvorie ústavného súdu, Sieň nezávislosti, kde sa konajú neverejné zasadnutia pléna ústavného súdu, alebo salónik, kde sa prijímajú protokolárni hostia. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa súdu Martina Ferencová.

Toto podujatie súdu malo virtuálnu podobu už minulý rok. Novinkami oproti minulému roku sú dve videoprehliadky – video o knižnici ústavného súdu a video o kronikách, v ktorých sú zaznamenávané dôležité udalosti protokolárneho a medzinárodného charakteru.

Podpora kritického myslenia mladých

Súd aktualizoval aj video foyeru v budove na Hlavnej ulici v Košiciach s moderným podsvieteným panelom emeritných sudcov ústavného súdu.

Organizovaním dňa otvorených dverí, hoci vo virtuálnej podobe, sa snažíme priblížiť ústavný súd a jeho činnosť širokej verejnosti a organizovaním súťaží v rámci tohto podujatia podporovať kritické myslenie mladých ľudí o ústavnom súdnictve a inšpirovať ich k uvažovaniu o hodnotách, ktoré ústavný súd chráni. Zároveň sa tak pripájame k myšlienke približovania súdnictva verejnosti, ktorú svojou činnosťou propaguje Európska komisia pre efektívnu justíciu,“ uviedol predseda ústavného súdu Ivan Fiačan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Ferencová
Firmy a inštitúcie Ústavný súd SR