Útočník Bernier bol smutným hrdinom šiesteho finále NHL

Steve Bernier
Steve Bernier Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 12. júna (WEBNOVINY) – Smutným hrdinom utorkového šiesteho duelu finále play-off zámorskej hokejovej NHL sa stal útočník tímu New Jersey Devils Steve Bernier. Práve jeho zákrok na obrancu Los Angeles Kings Roba Scuderiho v konečnom dôsledku rozhodol o tom, že cenný Stanleyho pohár získali „králi“.

V úvode jedenástej minúty prvej tretiny totiž 27-ročný Kanaďan celkom nezmyselne atakoval pri mantineli súpera, za čo si od rozhodcov vyslúžil trest na päť minút a navyše do konca stretnutia. V presilovke sa fanúšikovia v hale Staples Center tešili z presného zásahu svojich miláčikov až trikrát.

V zostávajúcom priebehu zápasu už Devils nenašli dostatok síl na to, aby domácemu mužstvu skomplikovali cestu za premiérovým celkovým triumfom v prestížnej kanadsko-americkej profilige a prehrali 1:6, celú sériu 2:4.

„Znášam to veľmi ťažko. Máme za sebou dlhú a náročnú vyraďovaciu časť, v ktorej sme siahali na najvyššie méty. Je dobojované, už s tým nič neurobíme,“ povedal po zápase Bernier.

Obrazom: Hráči Los Angeles Kings zvíťazili nad „diablami“ 6:1

New York Kings získali Stanleyho pohár
Trevor Lewis z LA Kings (22) sa teší zo skórovania do bránky gólmana New Jersey Devils Martina Brodeura v prvej tretine finálového šiesteho zápasu o Stanleyho pohár. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill

Fanúšik LA Kings si fotografuje Colina Frasera (24) a obrancu Drewa Doughtyho (8) z Los Angeles Kings. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill
Osemročný Scooby sa vezie v koši na bicykli pred začiatkom súboju o Stanleyho pohár medzi New Jersey Devils a Los Angeles Kings. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill
Brankár Martin Brodeur z New Jersey Devils (30) po úspešnom zákroku. Obrancovia "diablov" Marek Zidlicky (2) a Henrik Tallinder (7) dohliadajú na situáciu v prvej tretine finálového šiesteho zápasu o Stanleyho pohár. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill
Fanúšikovia New York Kings
Fanúšik New York Kings s originálnou korunou pred zápasom o Stanleyho pohár. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill

Obrazom: Oslava hokejistov LA Kings po zisku Stanleyho pohára

Stanleyho pohár patrí hráčom LA Kings
Fanúšikovia Los Angeles Kings s neskrývateľnou radosťou po zisku Stanleyho pohára ich obľúbeným tímom. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Jae C. Hong

Obranca tímu Los Angeles Rob Scuderi si pripíja zo Stanleyho pohára na výhru 6:1 nad tímom New Jersey Devils. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Dave Sandford
Andrej Loktionov z Los Angeles(48) dvíha nad hlavu vytúžený Stanleyho pohár po výhre 6:1 nad tímom New Jersey Devils. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Mark J. Terrill
Obranca Los Angeles Kings Matt Greene (2) si užíva Stanleyho pohár po výhre 6:1 nad tímom New Jersey Devils. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Dave Sandford
Hráči Mike Richards, Andrei Loktionov, Jonathan Quick and Drew Doughty z Los Angeles Kings oslavujú zisk vytúženého Stanleyho pohára po výhre 6:1 nad tímom New Jersey Devils. Los Angeles, 11. jún 2012. Foto: SITA/AP Dave Sandford

K spomenutému nedovolenému zákroku prišlo v obrannom pásme Kings za bránkou Jonathana Quicka. Scuderi tvárou k plexisklu odohral bekhendom puk, no vzápätí ho Bernier tvrdo narazil. Ruka hlavného rozhodcu automaticky vystrelila nahor a Bernier putoval predčasne pod sprchy.

Stebe Bernier

Scuderi po zákroku už do hry v I. tretine nezasiahol, potom sa však vrátil na ľad a spolu odohral sedemnásť minút. Útočník New Jersey sa po zápase vyjadril, že mal možnosť sledovať opakovaný záznam a nemyslí si, že si za zákrok zaslúžil vyšší trest.

„Poviem to tak, ako to vidím. Viem, že po mojom zákroku zostal súper na ľade, ale ja som pokračoval ďalej. V celom zápase bolo mnoho tvrdých stretov a môj patrí k nim. Všetci chceme len pomôcť svojmu tímu, nie dostať päťminútový trest, ktorý takmer isto znamená prehru. Celú situáciu som pozorne sledoval, aby som ho náhodou nezranil. Nabral som rýchlosť, ale on potom zabrzdil, no ja som už nemal šancu nič zmeniť. Cítim sa veľmi zle. Želám si, aby som tú situáciu mohol vrátiť späť,“ pokračoval smutný Bernier, ktorý razantne vylúčil, že jeho zákrok na Scuderi bol len pomstou za predchádzajúci tvrdý stret domáceho Jarreta Stolla so Stephenom Giontom. „Niečo také som vôbec nezachytil. Nárazov bolo v zápase niekoľko,“ dodal Bernier.

Skleslého spoluhráča sa snažil utešiť skúsený brankár Martin Brodeur.

„Povedal som mu, nech sa tým netrápi. Naša prehra nie je jeho chybou. Myslel to dobre a s tým šiel do súboja. Podľa môjho názoru to bolo všetko veľmi nešťastné. Nevidel som to, takže to nemôžem rozsúdiť. Vzalo nám to však aj poslednú šancu na Stanleyho pohár,“ povedal Martin Brodeur, ku ktorému sa s rovnakým názorom pridal aj Zach Parise.