Smoleňák zaútočil na športového riaditeľa „belasých“ Štefla, vraj stiahne HC Slovan Bratislava ku dnu

Radek smolenak
Bývalý útočník Slovana Bratislava Radek Smoleňák. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Podľa českého hokejového útočníka Radka Smoleňáka je osud Slovana Bratislava pod športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom odsúdený na zánik.

Tridsaťdvaročný krídelník, ktorý aktuálne pôsobí v Hradci Králové, to uviedol v rozhovore pre denník Sport a informoval o tom denník Nový Čas.

Smiešny koniec v Slovane

S týmto pánom tam hokej musí zaniknúť! Zaujímavé na tom je, že to vidia úplne všetci. Pritom pre Slovan robí obrovské množstvo vynikajúcich ľudí a jeden jediný človek to kazí. Jeho história je daná, k tomu nie je čo dodať,“ povedal Smoleňák, ktorý v Slovan hral od leta 2016 do decembra 2017, na svoje konto si však pripísal len 37 štartov.

Každé klubové pôsobenie mi dalo nový impulz a zážitky. Najviac to platí asi o Slovane, kde bol koniec naozaj smiešny. Hlavne to, ako sa správal Štefl. S prevahou som viedol bodovanie, no napriek tomu zo mňa urobil vyvrheľa. Ľudský humus,“ poznamenal hokejista.

Šteflovo stanovisko

Športový riaditeľ Slovana Oldřich Štefl, ktorého odchod z klubu si dlhšie žiadajú aj priaznivci „belasých“, vo svojom stanovisku informoval, že Smoleňáka sa počas jeho pôsobenia v Slovane viackrát zastal.

S jeho pôsobením na ľade, ale najmä v kabíne nebol spokojný najskôr hlavný tréner Miloš Říha, ktorý sa na vedenie klubu dvakrát obrátil so žiadosťou o vyradenie hráča z kádra. Z pozície športového riaditeľa som v tom čase najproduktívnejšieho hokejistu mužstva podržal. Rovnaký názor na pôsobenie Radka Smoleňáka v mužstve mal aj nástupca Miloša Říhu na poste hlavného trénera bieloruský odborník Eduard Zankovec. Ten po azda desiatich dňoch pri mužstve prišiel na vedenie s rovnakou požiadavkou. Opäť som sa hráča zastal a bol proti jeho uvoľneniu. Hlavný tréner v rámci svojich právomocí reagoval vyradením R. Smoleňáka zo základnej zostavy a následne predniesol požiadavku na vyradenie hráča z kabíny A-mužstva. Až v tomto momente sme sa na vedení klubu začali zaoberať otázkou ukončenia kontraktu R. Smoleňáka. Ten bol v novembri 2017 ukončený po vzájomnej dohode. Radek je nepochybne veľmi zaujímavý typ hokejistu, ktorý momentálne odvádza cenné služby v drese Hradca Králové. Zdá sa však, že jeho kariéru sprevádzajú vzťahové problémy v kabíne, o čom svedčí fakt, že aktuálny angažmán je už jeho dvadsiatym prvým v kariére. Žiaľ, názory oboch nedávnych hlavných trénerov Slovana na Radka sa mi s odstupom času potvrdili. Týmto sa im verejne ospravedlňujem za to, že som ich návrhy v danom momente neakceptoval,“ uvádza sa v stanovisku Oldřicha Štefla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard ZankovecMiloš ŘíhaOldřich ŠteflRadek Smoleňák
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava