Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lucia Luknárová
Pohreb utýranej Lucie Luknárovej na cintoríne v Ružinove. Foto: SITA/Gabriel Kuchta
25. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Utýranej Lucke (†5) pred smrťou nepodali drogy ani lieky

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Udeľovaním pokút sa na Okresnom súde Bratislava I začalo pondelkové hlavné pojednávanie v kauze utýranej Lucky Luknárovej, v ktorom čelí obžalobe jej otčim a matka Juraj H. a Alexandra H.

Na pojednávanie neprišiel poškodený v súvislosti s bytom, kde neoprávnene bývali manželia H., a tak dostal pokutu 150 eur a svedkyňa, ktorej vymerali pokutu 80 eur. V prípade poškodeného sudca konštatoval, že už na minulých pojednávaniach sa ospravedlňoval len mailom.

Obrazom: Utýranú Lucku pochovali na ružinovskom cintoríne

Skutočnosti z týchto ospravedlnení však nedoložil relevantným dokumentom. Keby dnes prišiel, mohlo sa dokazovanie prípadu skončiť, ak by už nikto nepredložil žiadne ďalšie návrhy na doplnenie dokazovania.

Svedkyňa dostala pokutu za to, že sa z dnešného pojednávania neospravedlnila. Na súd v pondelok neprišiel aj jeden z dvojice predvolaných znalcov, ale ten sa riadne a včas ospravedlnil.

Na pojednávaní v pondelok vypovedal iba druhý znalec, ktorý hovoril o tom, že v tele utýraného dievčatka nenašli drogy ani žiadne liečivá či iné cudzorodé látky. Sudca dnes prečítal viaceré výpovede svedkov. Prípad odročili na 29. septembra.

Dievčatko malo neznesiteľné bolesti

Podľa prokuratúry sa manželia dopúšťali na malej Lucii fyzického násilia zvlášť surovým a trýznivým spôsobom, keď ju podľa obžaloby udierali, kopali, vytrhávali jej vlasy a neposkytovali žiadnu pomoc ani nenavštevovali lekárov. Lucka mala zlomené dve rebrá, nosové kosti, sánku, prekonala infekcie a v takomto stave jej podľa obžaloby Juraj H. vykrútil ruku.

Lucia mala podľa prokuratúry „neznesiteľné a mučivé bolesti“. Podľa vyšetrovateľov Juraj H. extrémne silno udrel dievča sediace na nočníku rukou do hlavy za prítomnosti matky. Lucia následne narazila hlavou do steny a podľa pitvy sa jej vytvorila v mozgu krvná zrazenina.

Kruté zaobchádzanie aj po smrti

Po tom, ako Lucka zomrela, ju podľa prokuratúry „položili na posteľ, pozakrývali textilom, kreslom, izbu zamkli, zatarasili nábytkom a takto ju prechovávali tri roky do 17. septembra 2012“. Otčim aj matka utýranej Lucky, manželia Juraj H. a Alexandra H., v minulosti na pojednávaní odmietli vinu, zároveň odmietli vypovedať a rozhodli sa, že nebudú chodiť na súdne pojednávania.

Luciu Luknárovú pochoval na ružinovskom cintoríne v Bratislave vlani 4. apríla bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Päťročnú Luciu podľa vyšetrovateľov na smrť ubil jej otčim v jednom z bytov v bratislavskom Ružinove. Prípad sa dostal na verejnosť v septembri 2012.

Odporúčané články

Pokračuje proces v kauze utýranej Lucky, matka odmieta vinu Súd prijal obžalobu na otčima a matku utýranej Lucky (†5)

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...