Úvod II. fázy na ME 2010 triumfom SR 17 nad Maltou

Futbal

LONDÝN 27. marca (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili v sobotňajšom úvodnom stretnutí 7. skupiny turnaja II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2010 hráčov tejto vekovej kategórie nad Maltou 2:0 (0:0). O góly zverencov trénera Petra Štefaňáka sa v anglickom meste Burton-on-Trent postarali v druhom polčase v rozpätí šiestich minút Ivan Schranz a Oliver Špilár. Mladí Slováci najbližšie nastúpia v pondelok 29. marca proti rovesníkom zo Švédska.

Výsledky – sobota – súhrn:

Slovensko „17“ – Malta „17“ 2:0 (0:0)

Góly: 52. Schranz, 58. O. Špilár

Zostava SR „17“: Nebožka – Koštrna, Korijkov, Ambra, M. Sedlák (55. Kľačo) – J. Dzúrik, Schranz – Martinka, Vojtuš, Miklós (50. Bukata) – O. Špilár (75. Malec)

Hlas:

Peter Štefaňák (tréner Slovenska): „Celozápasovú prevahu sme dokázali premeniť na góly až v druhom polčase. V prvom dejstve sme boli dosť nepresní, proti dobre organizovanej obrane Malty sme sa nedokázali presadiť. Súper dokázal, že aj on vie hrať futbal. Povinnú prekážku sa nám podarilo preskočiť, teraz nás už čakajú náročnejší protivníci.“

Anglicko „17“ – Švédsko „17“ 4:0 (2:0)

Góly: 21. Wickham, 32: Afobe, 73. Hall, 80.+ W. Keane, ČK: 51. S. Johnstone (Anglicko)

Tabuľka 7. skupiny:

1. Anglicko 1 1 0 0 4:0 3

2. Slovensko 1 1 0 0 2:0 3

3. Malta 1 0 0 1 0:2 0

4. Švédsko 1 0 0 1 0:4 0

Zostávajú program 7. skupiny turnaja II. fázy kvalifikácie o postup na futbalové ME 2010 hráčov do 17 rokov:

Pondelok 29. marca: Slovensko „17“ – Švédsko „17“ (16.00 h SELČ, Northampton), Anglicko „17“ – Malta „17“ (20.00 h SELČ, Burton-on-Trent)

Štvrtok 1. apríla: Slovensko „17“ – Anglicko „17“ (20.00 h SELČ, Northampton), Malta „17“ – Švédsko „17“ (20.00 h SELČ, Burton-on-Trent).