Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bez názvu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Modrá škola
3. 07. 2013 17:11 Aktuálne správy od Webnoviny.skSITA Diskusia

Uzávierka súťaže o cenu BVS sa pomaly blíži

BRATISLAVA 3. júla (WBN/PR) – Absolventi, ktorí sa vo svojich bakalárskych a diplomových prácach zaoberali problematikou vodárenstva, vodného hospodárstva a ochrany životného prostredia so zameraním na povrchové a podzemné zdroje pitnej vody majú jedinečnú možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorá je dotovaná sumou 4 800 eur na finančné ocenenia. Práce je možné prihlásiť do 10. júla 2013.

O cenu BVS za najlepšiu záverečnú bakalársku a diplomovú prácu v oblasti vodárenstva a vodného hospodárstva 2013 sa môžu uchádzať absolventi denného alebo externého bakalárskeho, magisterského či inžinierskeho štúdia s bakalárskymi alebo diplomovými prácami, ktoré úspešne obhájili v akademickom roku 2012/2013 na príslušných fakultách na Slovensku.

Záverečné práce je možné prihlásiť v dvoch kategóriách a to Bakalárska práca a Diplomová práca. Súťažné kategórie sú rozdelené do podkategórií: I. Vodohospodárske stavby a zariadenia a II. Využitie vody v iných ako vodohospodárskych odvetviach.

V druhom ročníku súťaže BVS odmení nielen autorov, ale aj vedúcich (školiteľov) tých záverečných prác, ktoré sa umiestnia na 1. až 3. mieste v jednotlivých podkategóriách súťažných kategórií.

Cieľom súťaže je upozorniť univerzity a vysoké školy v Slovenskej republike a ich pedagógov na potrebu venovať zvýšenú pozornosť výchove nových odborníkov pre problematiku vodárenstva a vodného hospodárstva. Súťaž má taktiež podnietiť nové výzvy v oblasti zabezpečenia spoločnosti kvalitnou pitnou vodou, ochrany zdrojov pitnej vody, riešení nových úloh a technológií pri čistení odpadových vôd.

Bližšie informácie o súťaži, ako aj prihlášku nájdete na www.modraskola.sk.

Súťaž o cenu BVS za najlepšiu záverečnú bakalársku a diplomovú prácu je súčasťou vzdelávacieho programu BVS pre deti a mládež Modrá škola. Realizátorom programu je o. z. Mladí vedci Slovenska. BVS prostredníctvom Modrej školy už piaty rok implementuje do škôl mnoho zaujímavých vzdelávacích aktivít a súťaží určených pre deti a mládež na všetkých stupňoch vzdelávania, aby pomocou nich pôsobila na rozvoj ich vedomostí a znalostí o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, odvádzaní a čistení odpadových vôd, ale aj o ochrane vodárenských zdrojov, dôležitosti a nenahraditeľnosti vody v prírode a ďalších súvisiacich tém.

Odporúčané články

Video: Pred univerzitou vybuchla bomba a zranila desiatky ľudí, explózia vznietila aj dve autá (aktualizované) Video: Študenti v nemeckom parlamente hrali mŕtvoly, protestovali proti klimatickej politike

Neprehliadnite

Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Slovensko opäť čaká horúci víkend, pre niektoré okresy platí výstraha prvého stupňa Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Na stavbu stožiara pred parlamentom môžu prispieť aj Slováci, niektorí údajne prejavili záujem Danko vyzýva veľvyslancov, aby svojou účasťou podporili aj pochod Hrdí na rodinu

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X