V Bostone padlo 11 gólov, Višňovský si pripísal asistenciu

NHL
Brankár Bostonu Tim Thomas zostal po strele Wayna Simmondsa z Philadelphie bezmocný. Foto: SITA, AP

span class=“red“>Kanadské bodovanie a najlepší strelci v zámorskej hokejovej NHL:

36. Marián Gáborík (NY Rangers) 46 25 14 39

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci:

1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 32 gólov,

2. Jonathan Toews (Chicago) 27,

3. Jevgenij Malkin a James Neal (obaja Pittsburgh) po 26,

5. Phil Kessel (Toronto), Scott Hartnell (Philadelphia) a MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) po 25,

8. Milan Michálek (Ottawa) 23,

9. Matt Moulson (New York Islanders), Corey Perry (Anaheim) a Radim Vrbata (Phoenix) po 22,

12. MARIÁN HOSSA (Chicago), Joffrey Lupul (Toronto), Daniel Sedin (Vancouver), Jason Spezza (Ottawa), Patrick Sharp (Chicago), Alexander Ovečkin (Washington) a Logan Couture (San Jose) po 20.

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 26 14 7 5 2,00 92,04

Peter Budaj (Montreal) 7 2 4 1 2,69 91,0 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

NEW YORK 22. januára (WEBNOVINY) – V stretnutí medzi Philadelphiou a Bostonom videli fanúšikovia až 11 gólov, Bruins zvíťazili 6:5 po samostatných nájazdoch. Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára strávil na ľade 31:45 min a pripísal si 3 plusové body.

Jednou asistenciou sa prezentoval slovenský obranca v službách Anaheimu Ľubomír Višňovský a pomohol Ducks k víťazstvu nad Coloradom 3:2.

Obhajca Stanleyho pohára sa vďaka dvom bodom dotiahol v tabuľke Východnej konferencie na vedúcich New York Rangers. Flyers, ktorí hrali bez zranených opôr Chrisa Prongera, Daniela Briera i Jaromíra Jágra, dokázali v druhej tretine otočiť vďaka hetriku Scotta Hartnella z 1:3 na 4:3, potom prehrávali 4:5 a napokon o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. O víťazstvo Bruins sa postarali David Krejčí a Tyler Seguin, ktorí prekonali Iľju Bryzgalova.

Boston získal bod navyše

Ruský gólman v službách Flyers inkasoval z každého z piatich nájazdov, ktorým v tejto sezóne čelil. Brankára Bruins Tima Thomasa síce ako prvý v sezóne v penaltovom rozstrele pokoril Claude Giroux, ale keďže Matt Read a ani Wayne Simmonds už nie, Boston získal bod navyše. Bruins hrali počas víkendu v priebehu 24 hodín s dvoma poprednými mužstvami ligy Rangers a Flyers a získali s nimi tri body. „Oba tímy hrajú počas celej sezóny skvele. Je výborné, že sme bodovali v oboch dueloch a dnes sme získali dva body,“ povedal útočník Bruins Milan Lucic. Stretnutie bolo pre hráčov fyzicky náročné, absolvovali množstvo osobných súbojov, nechýbali tri šarvátky, oba tímy si utvorili množstvo šancí.

„Po úspešnej prvej tretine sme vlastnou vinou nechali Flyers, aby sa vrátili do zápasu. Nehrali sme svoju hru a oni na ľade lietali. V tretej tretine to bol veľký boj. Doplatili sme na vylúčenia. Našťastie, naši strelci v nájazdoch rozhodli,“ povedal tréner Bruins Claude Julien. Jeho zverenci neprehrali už 24 stretnutí v rade, v ktorých viedli o dva góly.

Domáci Anaheim viedol 3:0, hostia v závere výsledok iba korigovali. Ducks vyhrali piatykrát v rade, v ostatných deviatich zápasoch v riadnom hracom čase neprehrali (8 – 0 – 1), útočník Bobby Ryan skóroval dvakrát. „Naším cieľom je udržať si dobrú formu do prestávky pre Zápas hviezd. Každé dva body sú pre nás skvelé, sezónu sme ešte nezabalili,“ povedal Ryan.

Ruský útočník Jevgenij Malkin rozhodol o domácom triumfe Pittsburghu nad Washingtonom 4:3 po predĺžení. Malkin k dvom asistenciám v riadnom hracom čase pridal aj gól v predĺžení. Rovnako tri body za jeden presný zásah a dve gólové prihrávky si pripísal aj ďalší ruský útočník Alexander Ovečkin z mužstva Capitals. O dva góly a jednu asistenciu si vylepšil individuálne štatistiky aj Malkinov spoluhráč James Neal. „Tento tím si veľmi verí. Vyhrali sme šesť zápasov v rade, dnes sme ukázali dostatočné sebavedomie. Užil som si zápas, bolo to zábavné,“ povedal Malkin, ktorý sa strelecky presadil v šiestom zápase v rade. S 58 bodmi je lídrom kanadského bodovania NHL. Penguins vyhrali doma prvý zápas v základnej časti nad Capitals od 27. decembra 2007.

Výsledky:

Pittsburgh – Washington 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 5. Letang, 6. J. Neal (Malkin), 48. J. Neal (Malkin, Orpik), 62. Malkin (J. Neal, Z. Michálek) – 32. Laich (Wideman, Ovečkin), 35. Siomin (Perreault, Ovečkin), 42. Ovečkin (Siomin, Perreault)

Philadelphia – Boston 5:6 po sam. nájazdoch (1:3, 3:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. Talbot (K. Timonen, Bryzgalov), 24. Hartnell (Giroux, K. Timonen), 28. Hartnell (Giroux), 40. Hartnell (Giroux, Simmonds), 51. Talbot (Carle, Courturier) – 1. Bergeron (Marchand, Seguin), 10. Seguin (Bergeron , Poulion), 13. Lucic (Krejčí, McQuaid), 42. Krejčí (Peverley, Lucic), 45. G. Campbell (Paille, McQuaid), rozhodujúci sam. nájazd: Seguin

Anaheim – Colorado 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 3. B. Ryan, 41. Getzlaf (Selänne, VIŠŇOVSKÝ), 44. B. Ryan (Getzlaf) – 55. O´Reilly (Landeskog), 57. Hejduk (Landeskog, Stastny)

2. Colorado Avalanche 50 26 2 22 129:141 54

3. Minnesota Wild 48 23 7 18 112:124 53

5. Anaheim Ducks 47 18 7 22 124:143 43

Pozn.: za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov)

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinDavid KrejčíHenrik SedinJason SpezzaJevgenij MalkinJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPavel DaciukPhil KesselRyan GetzlafSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára