Policajti museli evakuovať centrum Bratislavy, leteckú bombu zlikvidujú mimo mesta (video+foto)

BRATISLAVA: Prevoz a zneškodnenie leteckej bomby
Polícia a hasiči prevážajú cez most Apollo nevybuchnutú leteckú bombu, nájdenú v areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave. Bombu odborne zneškodnia mimo zastavaného územia mesta. Bratislava, 20. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 20. júla 14:41

V areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave našli pyrotechnici v utorok ráno leteckú bombu. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy.

Nájdenú bombu policajti previezli zo staveniska mimo zastavaného územia Bratislave, kde ju odborne zlikvidujú. Polícia to uviedla na sociálnej sieti na profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Prevoz bomby

Trasa prevozu smerovala z Chalupkovej ulice na Košickú, cez most Apollo na Dolnozemskú ulicu smerom cez Rusovce mimo zastavaného územia Bratislavy. Počas prevozu dohliadali na bezpečnosť policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Polícia žiadala občanov už od rána, aby sa vyhli pohybu do okolia nálezu. Polícia musela z bezpečnostných dôvodov uzavrieť ulice Landererovu, Čulenovu, Chalupkovu, Bottovu a Košickú ulicu ako aj Mlynské Nivy.

Pre nález leteckej bomby boli paralyzované aj autobusové a trolejbusové linky. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti s tým, že električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pyrotechnický prieskum

K situácii poskytla stanovisko aj spoločnosť Mint Investments, ktorá uskutočňuje výstavbu na mieste nálezu bomby.

Spoločnosť uviedla, že leteckú bombu našli v rámci pyrotechnického prieskumu, ktorý uskutočňuje odborná firma, ktorá má na takýto prieskum potrebné povolenia, certifikácie a oprávnenia. Ihneď po náleze bomby zaistila miesto a ohlásila skutočnosť polícii, ktorá odvtedy postupovala podľa vlastných krízových plánov.

Policia3.jpg
Policajti uzavreli priestor v okolí nálezu leteckej bomby. Foto: www.facebook.com
Polícia, Bomba, Bratislava
Policajti uzavreli priestor v okolí nálezu leteckej bomby. Foto: www.facebook.com
BRATISLAVA: Evakuácia AS Mlynské Nivy a okolia
Polícia odkláňa dopravu z uzavretej časti ulice Mlynské Nivy v rámci evakuácie autobusovej stanice (AS) Mlynské Nivy a priľahlých ulíc, nariadenej pyrotechnikom z dôvodu nálezu leteckej bomby v areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave. Pre nález bomby je paralyzovaná verejná aj individuálna doprava. Bratislava, 20. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel
BRATISLAVA: Evakuácia AS Mlynské Nivy a okolia
Polícia odkláňa dopravu z uzavretej ulice Chalupkova v rámci evakuácie autobusovej stanice (AS) Mlynské Nivy a priľahlých ulíc, nariadenej pyrotechnikom z dôvodu nálezu leteckej bomby v areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave. Pre nález bomby je paralyzovaná verejná aj individuálna doprava. Bratislava, 20. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel
BRATISLAVA: Prevoz a zneškodnenie leteckej bomby
Polícia a hasiči prevážajú nevybuchnutú leteckú bombu, nájdenú v areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave. Bombu odborne zneškodnia mimo zastavaného územia mesta. Bratislava, 20. júl 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Mint InvestmentsPrezídium policajného zboru SR