V Bratislave otvorili novú výstavu, ktorá je dostupná aj počas pandémie

Mom gallery_ rychlotest_covid_skypark.jpg
Foto: MOM gallery

V čase keď veľká väčšina galérií a umenia na Slovensku zostáva pre pandemickú situáciu nedostupná, sa v priestoroch bratislavského mobilného odberového miesta v SkyParku na Továrenskej ulici otvorila unikátna výstava „MOM gallery”.

Výstava mladého slovenského fotografa Antona Karpitu sprostredkúva umenie zo života mobilných odberových miest (tzv. MOM-iek). Približuje tváre a príbehy ľudí, ktorí kvôli covid-19 stratili prácu a využili svoje schopnosti, aby ju opäť našli na jednom z 18 odberových miestach prevádzkovaných pod značkou rychlotest-covid.sk. Expozícia je pre všetkých dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni, keďže fotografie sú umiestnené na miestach viditeľných z exteriéru odberového miesta. „Veríme, že ľuďom spríjemníme samotné testovanie, alebo čakanie na výsledok a zároveň poukážeme na zaujímavé ľudské príbehy“ hovorí Lucia Randová z projektu Rýchlotest COVID, ktorý ponúka PCR a AG testovanie.

V rámci výstavy spoznáte kolegov Paliho a Simu, ktorých nielenže spojila láska k medicíne, ale spoločne tvoria aj jeden z najlepších odberových tímov. Dozviete sa napríklad aj to, že do doby vypuknutia pandémie dosahoval Jaroslav úspechy v športe, Andrej servíroval vynikajúce koktaily v tých najlepších bratislavských podnikoch, Milan cestoval po celom svete a písal o tom blogy a Michala živila hudba a koncertoval na mnohých podujatiach.

Rychlotest_MOM BA SkyPark Galllery_Plagáty_1050x1800_v1 2.indd
Foto: MOM gallery
Rychlotest_MOM BA SkyPark Galllery_Plagáty_1050x1800_v1 2.indd
Foto: MOM gallery

Je to len zlomok mien z takmer 200 členov tímu Rýchlotest COVID. Každý so zaujímavým príbehom, koníčkami, ako aj predošlými pracovnými skúsenosťami, ktoré dnes vymenili za každodenné stretnutia na MOMkách. Svojim pozitívnym a ľudským prístupom ku klientom počas testovania sa snažia vniesť potrebnú dávku optimizmu v náročných podmienkach súčasnej doby.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom