V Bratislave vyplácali na dostihoch peniaze za zlý výsledok

Slovenské derby
Víťaz dostihov 21. Slovenské derby džokej Frederic Spanu na koni Crosstown počas 21. Slovenského derby. Bratislava, 21. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Na nedeľňajšom dostihovom mítingu v Bratislave vyplácalo Závodisko, štátny podnik, tipujúcim výhry na nesprávny výsledok.

Išlo pritom o súperenie, ktoré sa nekonalo priamo v petržalskom Starom háji a zjavne práve z tejto skutočnosti vznikla sporná situácia.

Na 51. ročníku Ceny Európy na 2400 metrov o 155 000 eur v nemeckom Kolíne nad Rýnom sa priamo na dráhe hipodrómu Weidenpesch zrodilo na prvých štyroch miestach poradie Meandre, Empoli, Vif Monsieur, Earl of Tinsdal.

Okamžite po prebehnutí koní cieľom zaznela siréna, ktorá indikovala protest. Rozhodcovia v Nemecku napokon po približne polhodinovom riešení incidentu v cieľovej rovinke stanovili oficiálny výsledok Vif Monsieur, Earl of Tindsal, Meandre, Empoli (teda 3., 4., 1., 2. namiesto pôvodne 1., 2., 3., 4.).

V Bratislave však nepočkali na oficiálne schválenie výsledku a nechali stávkovú kanceláriu štátneho podniku vyplácať vtedy ešte neoficiálne poradie z Nemecka.

Na jednej strane sa tým – bez vlastnej viny – neoprávnene obohatili stávkari, ktorí tipovali napokon neplatný výsledok, na druhej strane zostali ukrátení stávkari, ktorí tipovali napokon platné poradie. Na túto kauzu upozornil slovenský portál Turf.

Dôvodom na „netrpezlivý“ postup pravdepodobne bola ambícia, aby sa prestoj medzi bratislavskými súčasťami popoludnia nezväčšoval. Stávkový systém totiž funguje tak, že bez softvérového uzavretia jednotlivých dostihov neposkytuje tipujúcim relevantné informácie pred nasledujúcimi dostihmi (tzv. eventuálne kvóty na víťaza, resp. prípadné prevody bankov „malého poradia“ a „veľkého poradia“).

Vkladanie zahraničných dostihov – prenosmi a stávkovo – do programu bratislavských turfových popoludní je dlhodobo bežnou praxou, ale v príslušnej sekcii na webe ZB sa výsledky takýchto dostihov na spätnú kontrolu pre tipujúcich neobjavujú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom