V bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice vypukol mohutný požiar (video+foto)

Požiar
Požiar na Kazanskej ulici Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 10. mája 18:52

Hasičom sa podarilo dostať požiar na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach v Bratislave pod kontrolu. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na mieste stále zasahujú štyri desiatky hasičov a vykonávajú hasiace práce a vyhľadávajú skryté ohniská.

Plamene zachvátili dva sklady s pneumatikami, pričom sa rozšírili aj na priľahlú dvojpodlažnú budovu. Na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov. Škoda je predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

Zmerajú kvalitu ovzdušia

Pracovníci z Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany budú z dôvodu silného zadymenia merať kvalitu ovzdušia v okolí. Na mieste je aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Ako informovala na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, informáciu o požiari prijali o 15:00. „Podľa doterajších informácii prišlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami. Policajti na mieste usmerňujú a riadia premávku, evakuácia okolitých budov doposiaľ nariadená nebola,“ uviedla polícia.

Pomáhala aj výšková technika

Na mieste udalosti zasiahli profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a členovia DHZO Most pri Bratislave, Podunajské Biskupice a Ružinov. Zasahujúci hasiči sa snažili požiar dostať pod kontrolu aj pomocou výškovej techniky.

Polícia občanov vyzvala, aby v prípade ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť. „Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu pozatvárali okná,“ napísal hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KrižanováMichal Szeiff
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPZ Policajný zbor SR