V Bruseli otvorili odletovú halu na letisku Zaventem

Teror v Bruseli: Výbuchy otriasli letiskom a metrom
Testament sa našiel v počítači v odpadkovom koši na ulici v bruselskej štvrti Schaerbeek. Foto: SITA/AP

Brusel 1. mája (WebNoviny.sk) – Na bruselskom letisku Zaventem dnes znova otvorili odletovú halu, ktoré bola zavretá od islamistických útokov z 22. marca. Na jej otvorení, spojenom so spomienkovým aktom za obete útokov, sa zúčastnil aj belgický premiér Charles Michel, informovala televízia RTBF.

Verejnosť môže čiastočne obnovenú odletovú halu využívať od dnešného popoludnia, na letisku však zostanú v platnosti sprísnené bezpečnostné opatrenia a cestujúcim preto naďalej odporúčajú, aby prichádzali najmenej tri hodiny pred odletom.

Dnes podvečer z obnovenej haly Zaventemu vypravia tri lety – do španielskej Málagy, portugalského Lisabonu a do Palmy de Mallorca.

Od pondelka bude na Zaventeme svoje služby poskytovať 25 leteckých spoločností a pre cestujúcich bude pripravených takmer 150 pultov nachádzajúcich sa v zrekonštruovanej odletovej hale a v dočasne upravených priestoroch.

Samovražedné bombové útoky spáchané 22. marca na bruselskom letisku Zaventem a stanici metra Maelbeek/Maalbeek si vyžiadali celkovo 32 obetí na životoch a vyše 300 zranených. Prihlásila sa k nim teroristická skupina Islamský štát.

Letisko bolo po týchto útokoch mimo prevádzky 12 dní. Prvé lety odtiaľ vypravili 3. apríla. Odvtedy sa kapacita letiska stále zvyšuje. Arnaud Feist, generálny riaditeľ bruselského letiska Zaventem, vo svojom piatkovom vyhlásení vyjadril očakávanie, že kapacita letiska sa vráti na pôvodnú úroveň do polovice júna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charles Michel