Čelná zrážka osobných vlakov v Česku si vyžiadala obete aj zranených (foto)

Zrážka osobných vlakov, Česko
Foto: twitter.com.
  • aktulizované 7. júla 21:01

V Karlovarskom kraji sa v utorok popoludní zrazili dva osobné vlaky. Nehoda sa stala o 15:10 približne 600 metrov od stanice v obci Pernink. Hovorca krajských hasičov Martin Kasal uviedol, že vlaky sa zrazili čelne a trať uzatvorili. Jeden z vlakov išiel z Karlových Varov do nemeckého Johanngeorgenstadtu, druhý išiel v opačnom smere.

Prvotné informácie z miesta nehody hovorili o 20 až 30 zranených a troch obetiach. Ako neskôr upresnila česká Drážna inšpekcia, dvaja ľudia zahynuli, štyria sa zranili ťažko a päť osôb ľahko. „Celkovo cestovalo vo vlakoch 33 cestujúcich a škody boli zatiaľ odhadnuté na 22 miliónov korún,“ doplnila.

Veľmi neprístupný terén

Ako informuje iDNES.cz, hovorca krajskej záchrannej služby Radek Hes uviedol, že na miesto vyšlo celkovo desať posádok z dvoch krajov a aktivovali aj dva vrtuľníky.

„Ľudia z miesta nehody odchádzajú smerom k najbližšej stanici v Perninku, a to po koľajisku i cez les. Je to veľmi neprístupný terén,“ povedal Hes krátko po nehode.

Prvý stupeň mimoriadnej udalosti

Ako dodal Hes, záchranná služba vyhlásila prvý stupeň mimoriadnej udalosti. O pomoc požiadala aj hasičov, ktorí majú k dispozícii evakuačný autobus.

Hovorca Karlovarskej krajskej nemocnice povedal, že v súvislosti s očakávaným mimoriadnym veľkým počtom zranených vyhlásili takzvaný traumaplán.

Zrážka osobných vlakov, Česko
Foto: twitter.com.
Zrážka osobných vlakov, Česko
Foto: twitter.com.
Zrážka osobných vlakov, Česko
Foto: twitter.com.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom