V Chemosvite došlo k výbuchu, zamestnanec je vážne zranený

Plyn, polícia, hasiči, páska
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

POPRAD 1. októbra (WEBNOVINY) – Po takmer 12 hodinách zlikvidovali hasiči požiar pece v Chemosvite vo Svite. Na mieste stále zostávajú hasiči, ktorí pomáhajú rozoberať poškodenú strechu, kde vyhľadávajú možné ohniská požiaru.

Informácie o údajnom úmrtí dvoch osôb pri výbuchu v Chemosvite vo Svite sa nepotvrdili.

Operačný dôstojník z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Jozef Fabian potvrdil, že vo fabrike došlo k výbuchu v peci, v ktorej sa taví železo.

Pri výbuchu sa zranili dve osoby, z toho jedna ťažko a jedna ľahko. „Jedna osoba bola po ošetrení prepustená z nemocnice, druhá osoba s ťažkými zraneniami ostala v nemocnici,“ uviedol pre SITA Fabian.

Jeden z dvojice zranených, ktorý zostal v nemocnici v Poprade, 48-ročný muž zo Svitu, má popáleniny na ruke a časti hlavy. Muž je mimo ohrozenia života a stabilizovaný, informovala hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.

Dĺžka hospitalizácie zatiaľ nie je známa. Druhý zranený, 57-ročný muž z Hrabušíc, utrpel len ľahšie popáleniny a jeho hospitalizácia nebola potrebná.

Popradskí hasiči dostali hlásenie o nehode o 20:12. Následný požiar zasiahol strechu objektu. Na mieste zasahovali hasiči z Popradu, Vysokých tatier a Mengusoviec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom