V Chorvátsku havaroval autobus, tragickú nehodu neprežilo desať ľudí (video+foto)

Chorvátsko, nehoda autobusu
Nehoda autobusu v Chorvátsku si vyžiadala 10 život a 44 zranených. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 25. júla, 15:56

Desať ľudí zomrelo a najmenej 44 utrpelo zranenia, keď autobus zišiel v Chorvátsku z diaľnice a havaroval. Nehoda sa stala v nedeľu okolo 6:00 neďaleko mesta Slavonski Brod.

Polícia informovala, že vozidlo malo kosovské poznávacie značky a bolo na svojej pravidelnej ceste z Nemecka do kosovskej Prištiny.

Zatkli vodiča autobusu

Úrady uviedli, že po vyšetrovaní zatkli vodiča autobusu. Ten zjavne stratil kontrolu nad vozidlom, keď na krátko zaspal.

Autobus podľa úradov viezol 67 ľudí vrátane detí a dvoch vodičov, z ktorých jeden zahynul. Náčelník miestnej polície Franjo Galič uviedol, že to je jedna z najhorších nehôd, ktoré kedy videl.

Medzi pasažiermi boli aj maloletí

Zranených previezli do nemocníc v oblasti. Riaditeľ nemocnice v Slavonskom Brode Josip Samardzič informoval, že osem ľudí je zranených vážne. Minister zdravotníctva Vili Baros neskôr uviedol, že medzi pasažiermi bolo 15 maloletých a jedno dievča je vážne zranené.

Na diaľnici, ktorá spája Záhreb s chorvátsko-srbským pohraničím, pre nehodu na niekoľko hodín zastavili dopravu. Po odtiahnutí autobusu úrady otvorili jeden jazdný pruh, uviedli miestne médiá.

Reakcia premiérov

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič vyjadril sústrasť príbuzným obetí nehody a poprial skoré zotavenie zraneným. Sústrasť vyjadrili aj chorvátsky prezident Zoran Milanovič či kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová. Kosovský premiér Albin Kurti uviedol, že je to „tragický deň“ pre Kosovo a jeho obyvateľov.

Kosovo do Chorvátska poslalo v súvislosti s nehodou svojho ministra vnútra.

Chorvátsko, nehoda autobusu
Autobus podľa úradov viezol 67 ľudí vrátane detí a dvoch vodičov, z ktorých jeden zahynul. Foto: SITA/AP
Chorvátsko, nehoda autobusu
Autobus s kosovskými poznávacími značkami havaroval pri meste Slavonski Brod. Foto: SITA/AP
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej PlenkovičZoran Milanovič