V extralige ostali všetky body domácim mužstvám

Kosice skalica
Zľava: Tomáš Bučka zo Skalice, Vladimír Dravecký z Košíc a Tomáš Tomek zo Skalice v zápase HC Košice - HK 36 Skalica 8. kola hokejovej Tipos extraligy. Košice, 4. október 2011. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Bratislava 4. októbra (WEBNOVINY) – Výsledky utorňajších zápasov slovenskej hokejovej extraligy.

HKm Zvolen – HK Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7. M. Čurilla (Škvaridlo, Trochta), 28. Marek Slovák (z tr. strieľania), 40. M. Čurilla (Škvaridlo), 41. V. Baláž (Leskovjanský, L. Jurík)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška – Tvrdoň, Orolín, 1217 divákov

Zvolen: Trenčan – J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda, Šiška – Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – M. Čurilla, Trochta, Škvaridlo – Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Poprad: Melicherčík – A. Novotný, D. Brejčak, Fabian, Malina, M. Šterbák, Helström, Kramár, Velebný – Vandas, Kraft, Kuľha – A. Kroták, Hult, Vaic – Škovira, S. Takáč, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Achmetov

Domáci začali lepšie, po úvodnom oťukávaní si čoskoro vytvárali i šance. Už na začiatku 5. min po rýchlej akcii nastrelil Baláž pravú žŕdku Melicherčikovej bránky. V 7. min však už udreli, keď osamotený Škvaridlo ešte popradského brankára neprekonal, ale Čurilla pohotovo dorazil puk za jeho chrbát a Zvolen vyhrával.

Hostia sa rozbiehali pomaly, v 12. min Paločko z bezprostrednej blízkosti neprestrelil Trenčana. Zvolenčania boli aj naďalej nebezpečnejší. V 14. min Brabenec priťukol spoza bránky Šachrajčukovi, no tomu sa nepodarilo pretlačiť puk do siete. V 17. min neuspel ani Ďaloga, ten sa po vysunutí Slovákom rútil sám na Melicherčíka, ale prestrelil bránku.

Ani v prostrednej časti sa obraz hry nezmenil. Zvolenčania boli lepším tímom. V 25. min po Obuchovej strele sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil Baláž, v 28. min už však bolo 2:0. Marek Slovák bol v samostatnom úniku faulovaný Novotným a rozhodca odpískal trestné strieľanie. Slovák volil rýchly nájazd a nekompromisne poslal puk ponad Melicherčíkovu lapačku. Domáci boli naďalej aktívni, snažili sa pridať tretí zásah, čo sa im napokon podarilo 38 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po skvelej akcii a úniku troch Zvolenčanov našiel Škvaridlo Čurillu, ktorý si rutinérsky našiel palebnú pozíciu a zavesil ponad Melicherčíkovú vyrážačku – 3:0.

Aj tretiu tretinu odohrali Zvolenčania vo veľkom štýle. Už po 36 sekundách Baláž pohodlne dorazil Škvaridlovu strelu za chrbát bezmocného Melicherčíka. Hostia sa ani v tejto časti prakticky na nič nezmohli, azda jedinou výnimkou bola 54. min, keď sa puk skôr náhodne odrazil k Rapačovi, ale ten sám pred Trenčanom neuspel. Zaslúžené víťazstvo Zvolena mohol ešte v 57. min prikrášliť Šachrajčuk, ale jeho strela spomedzi kruhov však skončila mimo popradskej bránky.

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): „Chceli sme potvrdiť tri body získané v Nitre, kde nás tento zápas stál veľa síl. Dnes chlapci od prvého hráča až po výborného brankára Trenčana odviedli veľmi dobrú robotu. Bol to náš najlepší výkon. Sme radi, že sa nám podarilo streliť štyri góly a získali sme tri body.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „Odohrali sme ďalší zápas zo serie z vonku, čo nie je veľmi príjemné. Tieto zápasy nás stali veľa síl. Domáci hrali s nasadením a organizovanou obranou. Na ľade sme boli bez pohybu a všade o krok vzadu. Toľkých chýb, ktoré sme dnes urobili, sme sa nedopustili za posledné tri zápasy. Nechcem povedať, že mužstvo nechcelo, ale boli sme dnes niekde inde ako Zvolen.“

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Góly: 3. Stupka (Troliga), 24. P. Sivák (Róbert Huna), 29. Róbert Huna (Staňo), 43. Richard Huna (Ďurkech, P. Sivák), 54. P. Sivák (Ďurkech), 60. P. Sivák (Richard Huna, Dlouhý) – 14. T. Melichárek, 22. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. J. Gašparovič (R. Tvrdoň, Tybor), 54. Lelkeš (Mikula)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Kacej, Stano, 1313 divákov

Žilina: M. Laco – Houdek, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Krčula, Kudělka – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – V. Nemec, Hreus, Smotrila – M. Drevenák, Troliga, Stupka

Trenčín: V. Kováč – Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Bendík – Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek – Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň – Mikula, Sojčík, Lelkeš – P. Kopecký, M. Daňo, M. Filo

Po slabšom začiatku išli Žilinčania do rýchleho vedenia, keď Stupka v 3. min vsietil najrýchlejší domáci gól sezóny. Stav stretnutia sa mohol zmeniť pri vylúčeniach domáceho Troligu a hosťujúceho Kopeckého, ale ani jeden tím početnú výhodu nevyužil. V 14. min sa potvrdilo známe „nedáš-dostaneš“. Žilina zaútočila, stratila však puk v útočnom pásme, Melichárek využil chybu domáceho obrancu Staňa a po sóle prekonal domáceho gólmana.

Stav stretnutia sa menil v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny. Najskôr v 22. min kapitán hostí Pardavý využil zaváhanie domácej obrany a Trenčín viedol 2:1. Žilina odpovedala pomerne rýchlo, keď o dve minúty neskôr Peter Sivák strelil svoj premiérový gól po návrate do Žiliny. Trenčianska Dukla mala možnosť zvýšiť náskok pri dvojnásobnom vylúčení obrancu Staňa, ale príležitosti nevyužila. Bol to práve smoliar Staňo, ktorý v 29. min prihral Róbertovi Hunovi, a ten dostal Žilinu po druhýkrát do vedenia. V nasledujúcich minútach sa oba tímy snažili, ale stav do druhej prestávky sa už nezmenil.

Gólovo najúrodnejšia bola posledná tretina. Domáci Richard Huna využil prvú presilovku domácich, hostia však odpovedali gólom Gašparoviča. Vyrovnať mohol v 50. min Tybor, ale nepremenil trestné strieľanie. V pohode hrajúci domáci útočník Sivák v 54. min doklepol puk za chrbát Kováča – 5:3. V tej istej minúte znížili Trenčania gólom Lelkeša, ktorý obišiel Lacovu bránku a skóroval. V poslednej minúte hostia v snahe vyrovnať odvolali brankára Kováča, k puku sa však dostal Sivák a svojim hetrikom zavŕšil najvyššie víťazstvo Žiliny v domácom prostredí v aktuálnej sezóne.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Sme šťastní, že sa nám podarilo získať prvé tri body v riadnom hracom čase v domácom prostredí. V našej hre boli aj chyby, ale aj pozitíva. Chcel by som poďakovať hráčom, že bojovali do konca. Dali sme góly, som rád, že sme prekonali bilanciu štyroch gólov, ktoré sme doteraz v jednom zápase vsietili.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. V našej hre boli samé negatíva. Hráči boli málo dôrazní, disciplinovaní v celom systéme hry. Nedôrazní boli aj v zakončovaní, o čom svedčia napríklad dve príležitosti Tybora. Podali sme najslabší výkon sezóny a Žiline sme prakticky tri body odovzdali.“

HC Košice – HK 36 Skalica 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Góly: 9. Jenčík (E. Piatak, Dravecký), 20. Dravecký (E. Piatak, Jenčík), 23. E. Piatak (M. Grman), 38. P. Bartoš (P. Fabuš, Michal Novák), 39. Matúš Chovan (Pašek, Grman), 49. Michal Novák (P. Fabuš) – 11. J. Hruška (R. Školiak, Šmach)

Vylúčení: 2:4 , presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Korba, Smrek, 5488 divákov

Košice: Hylák – Michal Novák, Deyl, J. Tabaček, Homer, M. Grman, Šeda, M. Biro – P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš – Pašek, Vorel, M. Miklík – Jenčík, E. Piatak, Dravecký – Matúš Chovan, Mlynarovič, Marcel Haščák

Skalica: Tomek – Vyrubalík, Šmach, Kloz, I. Jankovič, Gula, Bučka, Jaborník, Magušin – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Lušňák, T. Mikúš, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – Klejna, Jurík, R. Konečný

Prvú príležitosť v zápase mal košický kapitán Bartoš, ale do vedenia mohla isť Skalica, keď po Pálffyho prihrávke Školiaka vychytal Hylák. Nasledovali možnosti Vorela, ktorý puk do bránky nepretlačil, neujal sa Bartošov bekhend a následnú strelu Bartoša Tomek vyrazil.

V 9. min sa Jenčík spoza bránky natlačil pred skalického brankára a prestrelil ho – 1:0. Len 18 sekúnd potrebovali hostia na využitie presilovky. Po ideálnej prihrávke Školiaka vyrovnal Hruška. Pre Hylákom sa potom ocitol Lušňák, 20 sekúnd pred koncom druhej tretiny potiahol akciu Dravecký, Piatakov pokus Tomek vyrazil a Dravecký namieril presne – 2:1.

V úvode druhej tretiny mieril tesne nad hornú žŕdku Vorel, krátko na to už Košičania viedli rozdielom dvoch gólov, keď po peknej prihrávke Grmana pohotovo a presne zakončil Piatak. V 28. min sa Pálffy dostal do nájazdu, ale Hylák ho vychytal. V presilovke to potom dvakrát skúšal Novák, aby sa na opačnej strane dostal v oslabení do sľubnej príležitosti Kutálek, ale brankár Košíc bol pohotový. V 38. min vysunul Fabuš Bartoša a ten nedal Tomekovi šancu. Ešte pred druhou prestávkou trafil perfektne Chovan a Košice viedli 5:1.

V tretej tretine v pohode hrajúci Košičania bez problémov kontrolovali vývoj stretnutia. V 49. min svoje vedenie ešte zvýšili, Novák sa oprel do strely a Tomek nestihol zareagovať. Na stave 6:1 sa už do konca zápasu nič nezmenilo.

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): „Hráčov som po zápase pochválil, zdvihla sa formácia Piatak, Jenčík, Dravecký. Tým, že máme obrovskú istotu v brankárovi Hylákovi, hráme uvoľnene. Sme radi, že sme získali ďalšie body pred zápasmi vonku.“

Peter Oremus (tréner Skalice): „Musia byť aj takéto zápasy. My si musíme zobrať z tohto len tie pozitívne veci, ktoré tam boli. Víťazstvo domácich je zaslúžené, mali to pod kontrolou. My sa máme v čom zlepšovať.“

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 7:1 (1:1, 5:0, 1:0)

Góly: 15. M. Hudec (P. Frühauf), 22. Bulík (P. Frühauf, Lipiansky), 27. A. Kudrna (M. Bakoš), 31. M. Bakoš (A. Kudrna), 33. Bulík (Lipiansky, L. Hudáček), 36. Bulík (Bohunický, Šatan), 51. Preisinger (Dobroň) – 15. T. Chrenko (Podstavek)

Vylúčení: 13:13 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gašparík – Brath, M. Novák, 3556 divákov

Slovan: Konrád – Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Bohunický, Jass – Šatan, Kukumberg, M. Hudec – Bulík, Lipiansky, L. Hudáček – Balej, M. Macho, D. Skokan – M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna

Nitra: Penker – M. Hruška, M. Bača, Rais, Ďurák, J. Polák, Árvay, König – Hrnka, M. Štefanka, G. Saliji – S. Saliji, T. Chrenko, Mašlonka – Podstavek, Marek Haščák, H. Ručkay

Slovan nitra

V úvode duelu mali hernú prevahu hostia z Nitry, k čomu im pomohlo aj vylúčenie Frühaufa už v závere 2. min. Všetko podstatné z I. tretiny sa udialo v 15. min. Najprv v presilovke otvoril skóre T. Chrenko, aby vzápätí vyrovnal domáci M. Hudec. Už pred jeho gólovým zakončením sa do seba pustili Šatan a M. Bača, po góle sa do šarvátky zapojili aj ďalší hráči na ľade.

V druhom dejstve belasí svojho súpera doslova zmietli z ľadu. Striedajúci brankár Penker inkasoval už v 22. min, keď pri vylúčení M. Štefanku poslal do bránky hostí od mantinelu odrazenú strelu Frühaufa útočník Bulík. Na 3:1 zvýšil v 27. min mladík A. Kudrna, ktorý po Bakošovej strele obišiel ležiaceho Penkera a pohodlne skóroval. O ďalšie štyri minúty neskôr unikol po ľavej strane A. Kudrna, našiel M. Bakoša a ten poslal puk pod hornú žŕdku nitrianskej bránky. Štvrtý gól Slovana v druhom dejstve pridal po peknej prihrávke Lipianskeho spoza bránky Bulík a ten istý hráč v 36. min vo vlastnom oslabení pomedzi betóny Penkera skompletizoval hetrik.

Tretia časť v porovnaní s druhou veľa hokejovej krásy nepriniesla. Na konečných 7:1 upravil v 51. min Preisinger, keď prenikol do útočného pásma po ľavej strane a poslal puk pod hornú žŕdku nitrianskej bránky. Hostia v záverečnej päťminútovke nevyužili dve presilovky pri vylúčeniach Bohunického.

Hlasy

Štefan Mikeš (tréner Slovana): „V prvom dejstve sme začali lajdácky a bez emócii. Hrali sme veľmi chladne, profesorky a málo sme korčuľovali. Pridali sme v dôraze, v druhom dejstve sme dominovali a dali päť gólov. Potom sa už len dohrávalo.“

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Chlapci ukázali, že vedia hrať hokej. Duel by som rozdelil na dve časti. V prvej sme veľmi dobre korčuľovali a dodržiavali taktické pokyny. V druhej nás súper zlomil a dal góly. V treťom dejstve sa už len dohrávalo.“

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 14. Kolba (Haverinen, Kristoffersson), 25. Kapuš (Cuník), 28. J. Sýkora (M. Kokavec), 41. Kútny (Kristoffersson, Kolba)

Vylúčení: 4:2, navyše Bambúch (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Snášel, Gaján, 1609 divákov

Banská Bystrica: Kostúr – Kolba, Haverinen, Cuník, Cebák, Brňák, Bambúch, Huba, Kubka – Kristoffersson, Jokila, Kútny – J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec – Themár, Češík, Paľov – T. Hričina, Heizer, Nemček

Martin: Šimko (28. Volentier) – Drgoň, I. Rúfus, Flamík, Hriňa, Tupý, Brcko, Zukal, Obuch – J. Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Zeliska, Šišovský – Macejka, Murček, Sobota – Ižvolt, Drotár, Škumát

Bystrica martin

Banskobystričania po troch domácich prehrách s brankárom Chorošunom poslali medzi žrde Kostúra a v obrane sa už predstavila aj nová posila Huba. Aktívnejší boli od úvodu „barani“, ale hrozili aj Martinčania. V 5. minúte preveril gólmana HC 05 Kriška.

Najväčšiu šancu domácich mal v 13. minúte Kapuš, ktorý sa dostal pred brankára Šimka, mal priestor i čas na zakončenie, ale neprekonal ho pri jeho pravej žrdi. Až v 14. minúte v hre štyroch proti štyrom prestrelil od modrej gólmana hostí Kolba. V 16. minúte sa stredom predral pred Kostúra Galamboš, ale nevyrovnal.

V druhej tretine boli taktiež domáci hokejisti aktívnejší a mohli sa oprieť o spoľahlivého Kostúra. V 25. minúte po strele Cuníka Šimko iba vyrazil puk a zblízka pohotovo zakončil Kapuš – 2:0. O dve minúty neskôr musel videorozhodca posudzovať strelu Kolbu do horného rohu Šimkovej svätyne, puk sa napokon odrazil od vonkajšej konštrukcie. Na 3:0 tak zvýšil až Sýkora po peknej individuálnej akcii, nakorčuľoval si od zadného mantinelu pred Šimka a zblízka si ho vychutnal. Tréner hostí Spišiak následne poslal medzi žrde Volentiera, ale ani ten sa v bránke nenudil. Banskobystričania totiž naďalej búšili, ale mohli aj doplatiť na chvíľkovú nepozornosť.

Drotár v ideálnej pozícii neprekonal Kostúra a Martinčania potom zopár strelami preverili brankára HC 05 v presilovej hre.

Domáci mali bleskový úvod do tretej tretiny, keď už v 14. sekunde Kristoffersson prihral Kútnemu, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a prekonal Volentiera. Martinčania sa potom snažili streliť aspoň čestný gól, ale na Kostúra mierili len slabé strely. Najväčšiu šancu mal v 54. min Macejka, ktorý sa dostal za obranu HC´05, ale pred spoľahlivým gólmanom Banskej Bystrice neuspel. Pod Urpínom si pripísali prvé domáce víťazstvo v sezóne.

Alpo Suhonen (tréner Banskej Bystrice): „Sme veľmi radi, že sme konečne doma vyhrali, pretože doteraz sme mali problémy na vlastnom ľade. Sme veľmi vďační za body. Pozitívne je, že sa chytili útočníci a dali nejaké góly, lebo v obrane sme hrali viac-menej celkom dobre skoro v každom zápase. Musím vyzdvihnúť aj brankára Kostúra, ktorý nás podržal hlavne v prvej tretine, keď mal Martin niekoľko dobrých šancí. V ďalšej časti zápasu sme sa chytili aj v ofenzíve a koniec zápasu sme mali vo vlastných rukách.“

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Martin tu bol 13 minút v prvej tretine. Mali sme šance, ale gól sme nedali. Dostali sme gól od modrej čiary, ktorý bol z kategórie lacnejších a potom už bola Banská Bystrica lepšia. Pokúsil som sa v tretej tretine s výsledkom niečo spraviť, hral som iba na tri útoky, ale po rýchlom štvrtom góle bolo o zápase prakticky rozhodnuté.“

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 6:17 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body)