V Huttwile triumf mladých hokejistov

Hokej

HUTTWIL 29. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov uspela vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Huttwile, keď v utorok zvíťazila nad rovesníkmi z Nemecka 6:2. Zverenci trénera Richarda Turaza mali opraty celého zápasu vo svojich rukách. V stredu čaká na slovenskú „šestnástku“ od 11.00 h súboj s Fínskom.

Slovensko „16“ – Nemecko „16“ 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly:1. Parobok (Rzavský), 17. Blaško, 32. Kucirko, 34. Palček (Horanský), 42. Kolena, 56. Gríger (Hrehorčák, Rusina) – 28. Polonius, 42. Klein

Vylúčení:9:8 na 2 min, navyše: Klopper (Nem.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Richard Turaz (tréner SR „16“): „Mali sme výborný vstup do zápasu vďaka gólu v 1. min, ktorý nám priniesol pokoj na hokejky. V prvej tretine sme jednoznačne dominovali. Mali sme veľa šancí, no strelili sme len dva góly. Nemci sa dostávali do šancí len z protiútokov, ktoré boli výsledkom našej naivity v útoku, keď sme chceli za každú cenu streliť gól. V druhej tretine nás pribrzdila séria vylúčení. Miesto toho, aby sme zvýšili náskok na 4 – 5 gólov, sme sa museli strachovať o výsledok. Oslabenia sme našťastie ubránili. Aj vo zvyšku stretnutia sme mali hru pod kontrolou a zaslúžene sme zvíťazili. No chlapci si musia uvedomiť, že nestačí len útočiť, ale treba vychádzať aj zo skutočne dobrej obrany, ktorá musí podporovať útok.“

1. Slovensko 2 1 0 1 0 8:5 4

2. Fínsko 1 1 0 0 0 8:1 3

3. Švajčiarsko 1 0 1 0 0 3:2 2

4. Nemecko 2 0 0 0 2 3:14 0