V kauze zastreleného vyšetrovateľa začali trestné stíhanie

Pri Prístavnom moste našli časť ľudského tela
Polícia uzavrela a aj za pomoci špeciálne vycvičených psov prehľadáva zarastené priestranstvo pod ľavobrežným cyklistickým nájazdom na Prístavný most, kde našli dnes popoludní časť ľudského tela. Bratislava, 9. jún 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 14. októbra (WebNOviny.sk) – V kauze policajného vyšetrovateľa, ktorého našli mŕtveho vo štvrtok v Zlatých Moravciach, začala Inšpekcia MV SR trestné stíhanie pre trestný čin zabitia. „V tejto chvíli naďalej pokračujú procesné úkony, policajti sú na mieste činu,“ informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášová s tým, že k podrobnostiam sa rezort bude vedieť presne vyjadriť až po výsledkoch pitvy.

Zosnulý policajt bol podľa Dobiášovej zaradený na Úrade kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, konkrétne na Odbore pátrania. „V policajnom zbore bol 23 rokov,“ dodala.

Ako vo štvrtok informovala televízia JOJ, telo 48-ročného Milana T. našli v záhrade rodinného domu. Policajt bol podľa televízie údajne z bližšie nešpecifikovaných dôvodov vyšetrovaný ešte pred smrťou Inšpekciou ministerstva vnútra. Podľa niektorých zdrojov, na ktoré sa televízia odvolávala, našli pri jeho tele aj zbraň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR