V KHL sa darilo iba hosťom, Ružičkov gól k výhre nepomohol

Khl_hokej
Hokejisti Traktora Čeľjabinsk zvíťazili v Nokokuznecku 6:0. Foto: hctraktor.ru

MOSKVA 4. októbra (WEBNOVINY) – V úvodných štvrtkových zápasoch KHL sa darilo hosťujúcom tímom. Traktor Čeľjabinsk sa pohral s Novokuzneckom a zvíťazil hladko 6:0.

Dva góly v tomto zápase strelil Andrej Kosticyn. Bieloruský útočník má platný kontrakt s Nashvillom Predators, no počas výluky v NHL posilnil práve tím Valerija Belousova.

Doma sa nedarilo ani Sibiru Novosibirsk, ktorý prehral s Magnitogorskom 1:2. Rozhodujúci gól v tomto zápase strelila zámorská posila Metallurgu Nikolaj Kulemin. Ten podobne ako Kosticyn po skončení lockoutu odíde späť do zámoria.

Hostia vyhrali aj v Moskovskom derby medzi Spartakom a CSKA. Gól hráča Spartaku Moskva Štefana Ružičku na výhru nestačil a jeho tím prehral 1:2 po predĺžení.

Víťazstvom hosťujúceho tímu sa skončil aj posledný zápas Dinamo Minsk – Torpedo Nižnij Novgorod. Novgorod vyhral 3:0.

Výsledky štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Metallurg Novokuzneck – Traktor Čeľjabinsk 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1) – Štefan Ružička (Spartak) 1+0

Dinamo Minsk – Torpedo Nižnij Novgorod 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)