Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

V Košiciach pribudli nové parkovacie automaty

Parkovanie, značka
Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 1. júla (WBN/PR) – Na Kováčskej ulici v centre Košíc sú nainštalované nové parkovacie automaty. Po novom vodič pri platení zadáva aj EČV auta.

Spoločnosť EEI, ktorá spravuje parkovanie v Košiciach, v piatok, 27.júna 2014 na Kováčskej ulici v centre mesta osadila štyri nové parkovacie automaty. Vodič odteraz vkladá aj evidenčné číslo svojho vozidla. „V rámci Košíc sme si vybrali túto lokalitu ako pilotný projekt. Ak sa osvedčí, v budúcnosti plánujeme vymeniť všetky automaty, ktoré v Košiciach spravujeme,“ povedala Soňa Húšťová, mediálna zástupkyňa EEI, s.r.o.

Okrem parkovacích automatov už dnes vodič zadáva EČV aj pri ostatných formách úhrady za parkovné – SMS aj parkovacie karty. Ide o pilotný projekt v spolupráci s mestom, ktorého dlhodobým cieľom je elektronicky registrované vozidlá združiť pod centrálny register EČV pre účely úhrady parkovného. Na základe údajov zo systému sa bude dať efektívne a jednoznačne určiť, ktoré vozidlá majú uhradené parkovné a akou formou. Systém zároveň poskytne údaje o tom, koľko neplatičov sa nachádza v určitom čase na konkrétnom mieste.

O spoločnosti:

Spoločnosť EEI s.r.o. sa venuje riešeniu statickej dopravy v rámci mestských dopravných systémov a v súčasnosti je najväčším správcom parkovacích systémov a garáží na Slovensku. Momentálne pôsobí v mestách Banská Bystrica, Košice, Vranov nad Topľou a Zvolen so sídlom v Bratislave.

Investičné aktivity spoločnosti EEI zahŕňajú výstavbu a prenájom parkovacích plôch, budovanie hromadných garáží a hromadných odstavných plôch pre retail klientelu, ako aj správu parkovacích miest a parkovacích domov. Spoločnosť EEI sa okrem iného venuje aj poradenskej a konzultačnej činnosti v rámci organizácie a správy statickej dopravy a to pre verejný aj súkromný sektor.

Odporúčané články

Približne dvesto ľudí sa zišlo pred domom primátora Rašiho Spoločnosť EEI nie je schránková cyperská firma

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...