V Košiciach začali s opravou ciest, vyčlenili na to 3,7 milióna eur

Oprava vytlky cesty kosice
Mesto Košice začalo s opravou výtlkov na Čermeľskej ceste a Rastislavova ulici. Foto: www.kosice.sk

Mesto Košice začalo s opravou výtlkov na Čermeľskej ceste a Rastislavova ulici. Poslanci v nedávno prijatom rozpočte na tento rok vyčlenili 3,7 milióna eur na súvislé opravy komunikácií a chodníkov a na ich bežnú údržbu. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Kým v uplynulých týždňoch studenou asfaltovou zmesou a liatym asfaltom odstraňovali najmä havarijné stavy, teraz sa s príchodom teplejšieho počasia začína s opravami celých ulíc.

„Tieto práce s použitím štandardných teplých obaľovaných asfaltových zmesí potrvajú na najhorších zdokumentovaných úsekoch do polovice apríla. Žiadame vodičov, aby boli trpezliví a rešpektovali dočasné dopravné značenie. Keďže opravy sa v týchto dňoch budú uskutočňovať na hlavných ťahoch, môže pre krátkodobé obmedzenia dôjsť v meste k spomaleniu dopravy,“ uviedol vedúci referátu parkovania a údržby komunikácií Magistrátu mesta Košice Tomáš Vrbovský.

Najskôr frekventované

Mesto začne s opravou najskôr na tých uliciach, po ktorých premávajú autobusy mestskej hromadnej dopravy. Následne bude s opravami ciest pokračovať na hlavných ťahoch a ďalších frekventovaných komunikáciách. Jarné rekonštrukčné práce zakončí mesto na medzisídliskových komunikáciách.

Okrem opráv výtlkov sme od minulého týždňa začali aj so zberom posypového materiálu, ktorý sa na našich cestách a chodníkoch vyskytuje po zimnej údržbe. Predpokladáme, že by sme ho mali vyzbierať až okolo 1 500 ton,“ informoval košický primátor Jaroslav Polaček (nezávislý).

Nahlasovanie obyvateľmi

Košičania môžu aj naďalej nahlasovať rôzne poškodenia, ktoré videli na cestách v meste, prostredníctvom e-mailu na vytlky@kosice.sk, resp. na telefónnom čísle 16 126.

Zamestnanci referátu parkovania a údržby komunikácií magistrátu mesta Košice každý podnet preveria. Ak sa ukáže ako opodstatnený, zaradia ho do plánu opráv na nasledujúce obdobie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav PolačekVladimír Fabian