Hromadné prepúšťania hlásia aj v Košickom kraji, o prácu môžu prísť zamestnanci dvoch firiem

Nezamestnanosť
Bez práce je aktuálne viac ako 200-tisíc ľudí. Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) eviduje od posledného júnového týždňa v Košickom kraji dve nahlásené hromadné prepúšťania. O prácu príde 129 zamestnancov. Agentúru SITA o tom informovala Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR.

„Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Košice bolo nahlásené prepúšťanie z oblasti výroby surového železa, počet ohrozených zamestnancov je 61,“ uviedla Hrehová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ako ďalej dodala, ďalších 68 zamestnancov je ohrozených v oblasti výroby iných čerpadiel, pričom prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves.

Názvy spoločností, ktoré nahlásili hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať, len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Prepúšťanie by sa nemalo týkať košických oceliarní. „U. S. Steel Košice neohlásil hromadné prepúšťanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BačaMária Hrehová
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny