V Londýne na úvod víťazstvo Murraya nad Söderlingom

Murray

LONDÝN 21. novembra (WEBNOVINY) – V nedeľňajšej úvodnej dvojhre na tenisovom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne (celková dotácia 5,07 milióna USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena) sa z víťazstva tešil piaty nasadený Brit Andy Murray, ktorý v stretnutí B-skupiny zdolal svojho švédskeho súpera a zároveň štvrtého nasadeného Robina Söderlinga za 80 minút 6:2, 6:4.

Dvadsaťtriročný rodák zo škótskeho Glasgowa bol od úvodu jasne lepší ako jeho o tri roky starší súper, o čom svedčí aj pomer víťazných úderov 26:16 v prospech päťky svetového renkingu. V dlhších výmenách diktoval tempo, zatiaľ čo Švéd nedokázal bodovať ani z vyložených pozícií na sieti, keď z 24 nábehov premenil len 14. Murray prvýkrát brejkol svojho súpera v tretej hre úvodného setu, to isté zopakoval aj v siedmom geme, aby potom pri vlastnom podaní premenil druhý setbal. V druhom dejstve Brit zobral Söderlingovvi podanie za stavu 3:3, následne si už obaja tenisti podržali servis. Murray mal v záverečnom geme tri mečbaly, pričom premenil druhý v poradí, keď return Söderlinga skončil ďaleko v aute. Finalista januárových melbournských grandslamových Australian Open Murray urobil v celom stretnutí o trinásť nevynútených chýb menej ako jeho súper (14:27).