V lyžiarskom stredisku Crans-Montane spadla lavína, záchranári už vytiahli niekoľko ľudí

Švajčiarsko, lavína
V lyžiarskom stredisku Crans-Montana vo švajčiarskych Alpách sa zosunula lavína a zavalila niekoľko ľudí. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 19. februára 21:57

ŽENEVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Spod lavíny, ktorá sa v utorok zosunula v lyžiarskom stredisku Crans-Montana v švajčiarskych Alpách, sa záchranárom v utorok večer podarilo vytiahnuť štyroch ľudí.

Záchranárske práce pokračujú

Jeden z nich je v kritickom stave, zvyšní traja utrpeli iba ľahšie zranenia. Informoval o tom predstaviteľ polície švajčiarskeho kantónu Valais Christian Varone.

Záchranné práce stále pokračujú, keďže pod lavínou by podľa svedectiev lyžiarov mohli byť uväznení aj ďalší ľudia. Podľa zatiaľ neoverených informácií, ktoré priniesli švajčiarske médiá, zavalila lavína 10 až 12 osôb.

Na mieste pomáhajú aj vojaci

Lavína sa zosunula z ľadovca Plaine Morte, ktorý leží v nadmorskej výške 2 750 metrov, približne o pol tretej poobede. Podľa Michela Vizzina, majiteľa reštaurácie La Violette, ktorá sa nachádza neďaleko miesta nešťastia, pád lavíny sprevádzal obrovský hluk.

Na záchrannej operácii sa podľa hovorcu polície kantónu Valais Stevea Legera podieľa vyše 250 záchranárov, zdravotníkov, policajtov a vojakov za pomoci desiatich lavínových psov a ôsmich vrtuľníkov.

So záchrannými prácami pomáhajú podľa švajčiarskych médií aj vojaci, ktorých do Crans-Montany povolali na zaistenie bezpečnosti pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien. Tie sa v tomto stredisku uskutočnia koncom týždňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom