V maďarskom utečeneckom tábore sa pobili stovky migrantov

Utečenci
Foto: SITA/AP

BUDAPEŠŤ 18. júla (WebNoviny.sk) – Vyše 200 migrantov sa zúčastnilo v nedeľu večer šarvátky v utečeneckom registračnom centre v Maďarsku neďaleko hraníc so Srbskom. Podľa agentúry Reuters o tom dnes informoval poradca predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.

Deväť ľudí utrpelo pri tejto bitke zranenia a osem z nich hospitalizovali v meste Kiskunhalas, spresnil poradca. Podľa jeho slov ruvačku začalo z doteraz nejasných príčin okolo 20.00 h približne 20 migrantov. Keďže sa však zrážky rozšírili, pri obnovení poriadku v tábore zasahovalo až 200 policajtov. V uplynulých týždňoch v tábore zaznamenali viacero takýchto incidentov, dodal Bakondi.

Vyše milión migrantov prešlo vlani cez Maďarsko, cez ktoré vtedy prechádzala ich hlavná pozemná trasa z Blízkeho východu do západnej Európy. Po vybudovaní plotu z ostnatého drôtu na južnej hranici so Srbskom a Chorvátskom sa tento tok spomalil, migrácia však zostáva v Maďarsku ostro sledovanou témou. Premiér Viktor Orbán pripravuje vypísanie referenda, v ktorom chce, aby voliči odmietli plán EÚ na prerozdelenie migrantov v rámci únie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Orbán