Danko: Demonštrácie sú zúfalé snahy o zmenu v spoločnosti, vo voľbách môžu ľudia rozhodnúť

Voľby VÚC
Predseda Národnej rady SR a predseda strany SNS Andrej Danko vo volebnej miestnosti v Miloslavove počas volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Miloslavov Alžbetin Dvor, 4. november 2017. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – V spoločenskej sále kultúrneho domu v obci Miloslavov-Alžbetin dvor (okr. Senec) v sobotu volil aj predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Do volebnej miestnosti prišiel o 13:30 a novinárom po vhodení hlasovacieho lístka do urny povedal, že v sobotu je ten čas, aby mohli Slováci vyjadriť svoju vôľu.

Prelink.jpg

Poukázal hlavne na tých ľudí, ktorí v spoločnosti všetko kritizujú. „Demonštrácie sú zúfalé snahy o zmenu v spoločnosti, dnes majú ľudia šancu rozhodnúť tak, ako to cítia,“ vyhlásil Danko.

Nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja by mal podľa neho riešiť integrovaný dopravný systém, pretože predseda parlamentu vie, čo to je pre dopravné zápchy cestovať do práce do Bratislavy dve hodiny. Víťaz sobotných volieb do samosprávnych krajov by mal tiež riešiť to, aby nezanikali niektoré učňovské strediska, z ktorých sa stávajú obchodné domy.

V zlom stave sú podľa neho aj niektoré zdravotné strediská, ktoré kraj už niekoľko rokov prenajíma. Pre Miloslavov-Alžbetin dvor, kde Danko býva, by bolo treba vyriešiť dopravu, aby sa ľudia dostali skôr do práce a aby cestovali komfortnejšie. Predseda parlamentu tiež poznamenal, že každé voľby na Slovensku sú výnimočné, pretože môžu do verejných funkcií dostať ľudí, ktorí chcú veci meniť a majú snahu s nimi bojovať. Novému predsedovi kraja praje, aby nestratil nadšenie z práce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)