V Monthey prehrali slovenské hokejistky s Nemkami

Hokejka

MONTHEY 12. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia žien prehrala na úvod turnaja štyroch krajín Helloween Cup vo švajčiarskom Monthey s výberom Nemecka 1:3. Slovenky sa na podujatí pripravujú na premiérový štart v elitnej kategórii MS. V dueloch slovenských a nemeckých hokejistiek veľa gólov nepadá a potvrdilo sa to aj v piatok. Hráčky spod Tatier sa po presnom zásahu Petry Jurčovej ujali v 23. min vedenia, ktoré neudržali. Nemky boli strelecky aktívnejšie a nielenže vyrovnali, ale do konca druhej dvadsaťminútovky aj otočili výsledok. V 42. min Anwanderová svojim druhým gólom v stretnutí definitívne rozhodla. Slovenky pridali v záverečnej tretine na aktivite, ale ďalšieho presného zásahu sa už nedočkali.

„S dnešným zápasom môžeme byť do istej miery spokojní, až na výsledok. Začali sme dobre, úvod bol veľmi sľubný vrátane dosiahnutého gólu. Najmä v prvých dvoch tretinách nám však chýbala početnejšia streľba. Tú sme zlepšili v záverečnej časti najmä v presilovkách. Nemky mali síce viac striel, no my sme si vytvorili viacero gólových šancí. Celkovo boli Nemky na konci šťastnejšie. Verím, že v ďalšom zápase budeme efektívnejší,“ povedal po zápase podľa internetovej stránky SZĽH tréner Miroslav Karafiát. Hráčky jeho tímu sa najbližšie predstavia na turnaji v sobotu, keď ich o 19.30 h čaká súboj so Švajčiarskom.

Slovensko – Nemecko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 23. Jurčová (Džurňáková) – 29. a 42. Anwanderová, 36. Weyandová

Vylúčené: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fialovová (Srb.) – Kuonenová, Mauelshagenová (obe Švajč.), 79 divákov