V nedeľu v NHL nastúpil iba Chára, bodovo sa však nepresadil

Chára

WASHINGTON 29. novembra (WEBNOVINY) – V troch nedeľňajších zápasoch severoamerickej hokejovej NHL zasiahol do hry jediný slovenský hráč Zdeno Chára, ale do tabuľky produktivity si nezapísal žiaden bod. Jeho Boston podľahol v Atlante 1:4, keď o výsledku rozhodla prvá tretina. Thrashers ju vyhrali 3:0. Kapitán Bruins Chára ohrozil brankára domácich Ondřeja Pavelca piatimi strelami a odpykal si dvojminútový trest za puk vyhodený mimo ľadovej plochy. Pripísal si tiež jeden plusový bod. Aj v ďalších dvoch dueloch slávili úspech domáce tímy. Detroit si poradil s Columbusom 4:2 a Washington o svojom triumfe 3:2 nad Carolinou rozhodol až v samostatných nájazdoch.

Alexander Ovečkin bol jediný, kto sa gólovo presadil v záverečných samostatných nájazdov medzi domácim Washingtonom a hosťujúcou Carolinou. Tá prehrávala po prvej časti hry 0:2, ale Eric Cole a Eric Staal sa postarali o predĺženie. V nadstavenom čase nik nerozhodol, až prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešnejší domáci tím.

O piatu výhru Atlanty za sebou sa výraznou mierou pričinil obranca Thrashers Dustin Byfuglien. Mladý bek bol pri každom góle svojho mužstva a do štatistík si pripísal štyri body. Týmto bodovým zápisom sa Dustin Byfuglien zaradil na čelo kanadského bodovania obrancov. V bránke domácich opäť zažiaril český gólman Ondřej Pavelec, keď zo 41 striel súpera pustil za svoj chrbát iba jedinú. Kapitán „medveďov“ Zdeno Chára na ľade strávil viac ako 28 minút.

Detroit si dokázal poradiť s Columbusom, keď vyhral 4:2. „Červené krídla“ sa s týmto súperom stretli druhýkrát počas víkendu a v oboch prípadoch bodovali naplno. Domáci tím prestrieľal „modrokabátnikov“ v pomere 42:29 a zaslúžene sa tešili z víťazstva napriek tomu, že otvárací gól stretnutia zaznamenal Columbus zásluhou Brassarda na konci prvej tretiny.

Nedeľa – výsledky:

Washington – Carolina 3:2 po samostatných nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 7. Johansson (Fehr), 19. Siomin (Ovečkin, Nicklas Bäckström), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin – 21. E. Cole (E. Staal), 60. E. Staal (Pitkänen). Vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:28, brankári: Varlamov – Ward. Diváci: 18 398.

Detroit – Columbus 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 31. Kronwall (Daciuk, Franzén), 31. Helm (Miller), 41. Filppula (Franzén, Bertuzzi), 60. Cleary (Daciuk) – 20. Brassard (Stralman, Hejda), 59. Vermette (Voráček). Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:29, brankári: Howard – S. Mason. Diváci: 18 860.

Atlanta – Boston 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 9. E. Kane (A. Stewart, Byfuglien), 13. Byfuglien (Burmistrov, Oduya). 15. Slater (Byfuglien). 40. Bergfors (Byfuglien, Enström) – 33. Wheeler (Ryder, Lucic). Vylúčení: 6:5, navyše E. Kane, Boulton – Hunwick, S. Thornton na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:41, brankári: Pavelec – Rask. Diváci: 12 085.