V Nepále sa zrútilo lietadlo, haváriu nikto neprežil

Lietadlo
Vrak lietadla a telá obetí sa našli v oblasti hory Soli Ghoptebhir v stredonepálskom okrese Myagdi. Foto: SITA/AP

KÁTHMANDU 24. februára (WebNoviny.sk) – Všetkých 23 osôb na palube zahynulo v stredu pri havárii menšieho civilného lietadla, ktoré sa zrútilo v horskej oblasti stredného Nepálu. Oznámila to agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

V lietadle typu DHC-6 Twin Otter spoločnosti Tara Air sa okrem trojčlennej posádky nachádzalo 20 pasažierov a traja členovia posádky. S výnimkou dvoch Kuvajťanov boli všetci cestujúci občanmi Nepálu. Dve obete sú mladšie než 18 rokov.

Stroj smeroval z mesta Pokhara, ležiaceho 200 kilometrov západne o metropoly Káthmandu, do mesta Jomsom, keď stratil kontakt s riadiacou vežou. Vrak lietadla a telá obetí sa našli v oblasti hory Soli Ghoptebhir v stredonepálskom okrese Myagdi. Po lietadle pátrali niekoľko hodín vrtuľníky, pre nepriaznivé poveternostné podmienky však museli svoju operáciu načas prerušiť. Príčina havárie nebola bezprostredne známa.

Cieľové mesto Jomsom je turistickým a horolezeckým východiskom do Himalájí. Tara Air je dcérskou spoločnosťou nepálskych aerolínií Yeti Airlines a špecializuje sa na lety menšími strojmi do odľahlých oblastí Nepálu. V uplynulých rokoch došlo v Nepále už k dvom podobným nehodám. V máji 2012 si havária lietadla na rovnakej linke vyžiadala 15 životov. O rok neskôr sa v tej istej oblasti zrútilo iné lietadlo, pričom zahynulo 21 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom