V New Havene Lacko cez Bellucciho do osemfinále

Lacko

NEW HAVEN 25. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval do osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Pilot Pen Tennis v americkom New Havene v Connecticute (dotácia 663 750 USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku). Lacko získal v 2. kole posledného prípravného podujatia pred začiatkom US Open skalp nasadenej dvojky, Brazílčana Thomaza Bellucciho, ktorého zdolal za 143 minút 6:4, 6:7 (4), 6:0. Stretnutie v skutočnosti trvalo o hodinu dlhšie, lebo za stavu 6:4, 5:5 a 15:40 z pohľadu slovenského hráča bolo približne na 60 minút prerušené pre dážď. Lacko síce napokon v dohrávke nezvládol tajbrejkovú koncovku druhého setu, ale v tom treťom bol suverénny – favorizovanému súperovi nepovolil ani gem. Súperom 22-ročného slovenského daviscupového reprezentanta v súboji o postup do štvrťfinále bude Denis Istomin z Uzbekistanu (15.) ktorý si hladko poranil s nenasadeným Nemcom Benjaminom Beckerom 6:3, 6:1. Päťnásobný štvrťfinalista na hlavnom profesionálnom okruhu v tejto sezóne Lacko už má v New Havene istotu 20 bodov do počítačového poradia a šeku na 10 060 USD.

Slovenský tenista, ktorému patrí v rebríčku ATP 72. priečka, vzal brazílskemu rovesníkovi s renkingom 28 v prvom sete podanie v piatom geme a vzápätí brejk potvrdil na 4:2. Za 43 minút potom dotiahol bez straty servisu set do víťazného konca na 6:4. V druhom sete Lacko odvrátil všetkých päť súperových možností na zisk brejku a až do stavu 5:5 si spolu s Belluccim držali svoje podanie. Potom stretnutie prerušil pri servise 22-ročného Brazílčana za stavu 40:15 dážď. Pokračovalo sa v tajbrejku, v ktorom mal Bellucci za stavu 6:3 tri setbaly a využil druhý v poradí. Na začiatku rozhodujúceho dejstva Lacko dlho bojoval o zisk svojho podania, ale napokon ho získal. Vzápätí sa mu podaril brejk a keď zvýšil aj na 3:0 a 4:0, víťazný koniec bol už len otázkou času. Zverenec Mateja Liptáka v rámci NTC Lacko vyrovnal vzájomnú bilanciu s Belluccim na 1:1. V seniorskom veku sa síce stretli prvýkrát, Juhoameričan však zvíťazil pred šiestimi rokmi na tradičnom juniorskom podujatí Trofeo Bonfiglio

na antuke v Miláne dvakrát 6:4.