V NHL bodoval iba Višňovský, pripísal si asistenciu

Višňovský
Ľubomír Višňovský (v strede) v súboji s dallaským útočníkom Jamesom Nealom v súboji Anaheim - Dallas. Foto: SITA/AP

NEW YORK 17. novembra (WEBNOVINY) – V utorňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa predstavili dvaja Slováci. Obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský prihrával v 29. min C. Perrymu v presilovej hre na vyrovnávajúci gól na 1:1. Pre 34-ročného topoľčianskeho odchovanca to bola celkovo 13. asistencia a 16. bod v aktuálnej sezóne. „Káčerom“ však na body nestačila, keďže v záverečnej tretine Brad Richards rozhodol o najtesnejšom víťazstve domáceho Dallasu v pomere 2:1 . Višňovský figuruje v kanadskom bodovaní medzi obrancami NHL na 5. mieste, na vedúceho Letanga stráca jediný bod. Z víťazstva sa netešil ani ďalší slovenský bek Andrej Meszároš. Jeho Philadelphia nedokázala streliť v Montreale ani gól, keďže Carey Price zlikvidoval všetkých 41 striel „letcov“, medzi nimi aj tri z Meszárošovej hokejky. Dvadsaťpäťročný bek si tak pripísal do štatistík len jednu „mínusku“ po prehre 0:3. Veľký obrat sa podaril Torontu v zápase s Nashville. „Predátori“ viedli na torontskom ľade v 25. min 4:1, no domácim stačilo v druhej tretine 10:22 min na strelenie 4 gólov a otočenie zápasu, v ktorom triumfovali 5:4.