V Nostalgii Benedict Cumberbatch ako Frankenstein

Foto: Nostalgia

Zaujímavú filmovú ponuku, ale i exkluzívnu projekciu záznamu kultového divadelného predstavenia londýnskeho Národného divadla pripravila v júni pre svojich divákov Nostalgia – prvé digitalizované klasické kino v Bratislave, ktoré premieta v kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18.

BRATISLAVA 4. júna (WBN/PR) – Londýnsky divadelný hit FRANKENSTEIN podľa gotického románu Mary Shelley režíroval oscarový Danny Boyle, o hudbu k predstaveniu sa postarali Underworld. Prestížnou Olivier Award ocenení herci Benedict Cumberbatch a Jonny Lee Miller sa v sobotu 7. júna o 19:00 hod. predstavia v Nostalgii v hre o kreatúre zostavenej z kusov tela a pomocou chemikálií prebudenej svojím stvoriteľom do sveta ľudí. Príbeh mladého vedca Viktora Frankensteina, ktorý stvorí umelého človeka s nadľudskou silou, patrí medzi klasické diela hororového žánru. Spája v sebe prvky gotického románu i romantickej prózy. Otázka, ako veľmi je stvoriteľ zodpovedný za stvorené, je varovaním pred dôsledkami vedeckých experimentov. Režisér pripravil pre ústredných protagonistov hry veľkú hereckú výzvu: Benedict Cumberbatch a Jonny Lee Miller navzájom alternovali v oboch hlavných úlohách. Tentoraz to bude v Nostalgii vo verzii: Frankenstein – Cumberbatch, Monštrum – Miller.

Z filmovej ponuky Nostalgie sa v júni diváci môžu tešiť na komédiu Wesa Andersona AŽ VYJDE MESIAC z romantického ostrova Nového Anglicka 60. rokov, mrazivý francúzsky thriller o hre o život RUSKÁ RULETA ocenený Veľkou cenou poroty na MFF Sundance 2006, britskú čiernu komédiu DOM HEMINGWAY s Judeom Lawom v titulnej úlohe kriminálnika, ľúbostnú drámu utajovanej vášne z povojnového obdobia KROK DO TMY podľa románu Alfonza Bednára v réžii Miloslava Luthera, životopisný film GRACE: KŇAŽNÁ Z MONAKA o legendárnej filmovej hviezde a zároveň monackej kňažnej Grace Kelly v podaní Nicole Kidman, vizuálne podmanivý zážitok z Talianska NÁSLEDKY LÁSKY od tvorcu „Veľkej nádhery“ Paola Sorrentina, rozšírenú verziu záverečnej snímky Petra Jacksona nakrútenej podľa kultovej trilógie Johna Tolkiena PÁN PRSTEŇOV: NÁVRAT KRÁĽA ocenenej 11 Oscarmi, ale i kultovú klasiku Martina Scorseseho s Robertom De Nirom MAFIÁNI patriacu k najlepším mafiánskym filmom všetkých dôb.

V prvý letný deň 21. júna sa začne i prehliadka FILMOVÉ LETO NA NIVÁCH, ktorou chcú organizátori (Kino Nostalgia a CULTUS Ružinov) osloviť návštevníkov pestrou a sviežou letnou ponukou dobrých filmov za prijateľné vstupné, aby si v nej každý divák mohol nájsť „svoj“ film.

Keďže ide o letnú prehliadku, v programovej ponuke budú žánrovo dominovať komédie, diváci si však podľa svojej chuti budú môcť zvoliť i drámu, romancu, kriminálku, thriller či sci-fi, nemali by chýbať ani zaujímavé 3D predstavenia, slovenské filmy, oceňované snímky či kultové diela svetovej kinematografie či filmy pred deti i seniorské publikum.

Aktuálny program Nostalgie – kinosála Spoločenského domu Nivy:

04.06. ST 19:30 AŽ VYJDE MESIAC Wes Anderson, USA, 2012

06.06. PI 19:00 DOM HEMINGWAY Richard Shepard, Brit., 2013

07.06. SO 19:00 FRANKENSTEIN – National Theatre London Danny Boyle, Brit., 2011 (naposledy!)

11.06. ST 19:30 RUSKÁ RULETA Gela Babluani, Fr., 2005

12.06. ŠT 19:30 KROK DO TMY Miloslav Luther, SR, 2014

13.06. PI 19:00 GRACE: KŇAŽNÁ Z MONAKA Olivier Dahan, Fr./USA/Tal., 2014

14.06. SO 16:30 PÁN PRSTEŇOV: NÁVRAT KRÁĽA Peter Jackson, Nový Zéland/USA, 2003 (LOTR III. Extended)

18.06. ST 19:30 MAFIÁNI Martin Scorsese, USA, 1990 (Legendy filmu)

19.06. ŠT 19:30 NÁSLEDKY LÁSKY Paolo Sorrentino, Tal., 2004

21.06.-27.8. FILMOVÉ LETO NA NIVÁCH

Program je priebežne aktualizovaný, presné info o predstaveniach vždy na www.nostalgia.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedict CumberbatchDanny BoyleGrace KellyMartin ScorseseMiloslav LutherNicole KidmanPeter JacksonWes Anderson
Firmy a inštitúcie Kino Nostalgia