V okolí Los Angeles sa šíri požiar, evakuovali stovky ľudí

V okolí Los Angeles sa šíri požiar
Požiar vypukol v piatok večer neďaleko mesta Santa Clarita a vietor ho rýchlo rozniesol smerom k losangeleskému národnému lesu. Foto: SITA/AP

Los Angeles 24. júla (WebNoviny.sk) – Stovky ľudí už museli opustiť svoje domovy v hornatej oblasti amerického štátu Kalifornia kvôli rýchlo sa šíriacim požiarom. S odvolaním sa na správy miestnych úradov o tom v nedeľu informovala spravodajská stanica BBC.

Z ohňa, ktorý sa do sobotného večera rozšíril na plochu približne 8.000 hektárov severne od mesta Los Angeles, sa šíri hustý oblak dymu, ktorý zahalil viaceré časti losangeleského okresu. Z okolia mesta Santa Clarita bolo už evakuovaných približne 300 ľudí a v mestách Pasadena a Glendale kvôli dymu a padajúcemu popolu zatvorili kúpaliská aj otvorené plavárne.

Požiar vypukol v piatok večer neďaleko mesta Santa Clarita a vietor ho rýchlo rozniesol smerom k losangeleskému národnému lesu (ANF). Šíreniu ohňa prospieva horúce a veterné počasie, ktoré by podľa správ miestnych meteorológov malo pretrvávať aj v nasledovných dňoch. S plameňmi momentálne zápasí asi 900 hasičov. Pomáhajú im tiež lietadlá a vrtuľníky, z ktorých zhadzujú vodu.

Podľa Johna Trippa z losangeleského okresného hasičského zboru, je v súčasnosti v bezprostrednom ohrození približne 1000 domov, ak by sa však situácia zhoršila, mohlo by ich byť nebezpečiu vystavených až 45.000. Do bezpečia bolo pre požiare prevezených z útulku v národnom lese aj približne 400 exotických zvierat, dodala BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom