V ôsmich obciach Žilinského kraja je vyhlásená mimoriadna situácia

POČASIE: Sneh na Kysuciach
Aktuálna dopravná situácia po intenzívnom snežení v meste Krásno nad Kysucou. Krásno nad Kysucou, 4. január 2019. Foto: SITA/Jana Birošová.

ČADCA 10. januára (WebNoviny.sk) – V súvislosti so snehovými prehánkami je na území Žilinského kraja vyhlásená mimoriadna situácia v ôsmich obciach. Ide o štyri obce v okrese Žilina a štyri v okrese Čadca.

„Kalamitný stupeň je vyhlásený v žilinských obciach Lutiše, Belá, Terchová a v stredu pribudla aj Dolná Tížina. Na Kysuciach je už týždeň kalamitná situácia v obci Skalité. V stredu pribudla aj kysucká obec Klokočov a mestá Turzovka a Čadca,“ informoval vo štvrtok agentúru SITA Jaroslav Suchopárek z odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline.

Podľa jeho slov v stredu v podvečerných hodinách odvolali mimoriadnu situáciu v kysuckých obciach Čierne a Svrčinovec. Situáciu sa začiatkom týždňa podarilo dostať pod kontrolu aj na Orave, kde Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja – závod Orava mala v teréne denne 20 posýpacích vozov a päť nakladačov.

„Každý vodič urobil priemerne denne 300 kilometrov. Posilnili sme pracovné zmeny a do Malatinej, Oravskej Lesnej, Príslopu, Sihelného a Mútneho sme nasadili aj ťažšie stroje,“ spresnil riaditeľ Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja – závod Orava Jozef Oršuliak.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom