V piatok sa začne 11. ročník festivalu Viva Musica

Foto: Viva Musica!

BRATISLAVA 25. júna (SITA) – V piatok 26. júna o 20:00 sa na bratislavskom Hlavnom námestí začne 11. ročník festivalu Viva Musica. Podujatie ponúkne tento rok desať koncertov, ktoré sa budú konať od konca júna do konca augusta na rôznych miestach v Bratislave. Piatkový slávnostný koncert otvorí aj 40. ročník bratislavského Kultúrneho leta a Hradných slávností. Akcia s názvom Viva Konzerva! bude zároveň oslavou 95. výročia založenia Konzervatória v Bratislave.

Návštevníci a návštevníčky koncertu sa môžu tešiť na vystúpenia bývalých i aktuálnych študentov renomovanej umeleckej školy pod taktovkou významných dirigentských osobností. Predstavia sa sólisti ako Marián Lapšanský (klavír), Martin Adámek (klarinet), Jozef Lupták (violončelo), operné hviezdy ako Adriana Kučerová či Dalibor Jenis, formácie Janoska Ensemble a Fragile a symfonický orchester zložený z aktuálnych študentov a absolventov umeleckej školy. Dirigentmi večera budú Juraj Jartim, Branislav Kostka, Martin Leginus, Anton Popovič, Rastislav Štúr a Peter Valentovič. Koncert bude moderovať Robert Roth. V priamom prenose ho na Dvojke odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska.

Festival Viva Musica bude pokračovať aj v nedeľu 28. júna, a to verejnou opernou inscenáciou v podaní členov Operného štúdia Slovenského národného divadla (SND). Na Hlavnom námestí o 20:00 predvedú operu Giovanniho Paisiella s názvom Kráľ Teodor v Benátkach. Operné predstavenie s kulisami a kostýmami, ktorého cieľom je poskytnúť príležitosť mladým interpretom získať profesionálne skúsenosti a možnosť na seba upozorniť, bude podľa organizátorov unikátom aj v rámci európskeho kontextu.

V rámci festivalu okrem spomínaných vystúpia aj Philip Glass, Maki Namekawa, Anton Batagov, Dalibor Karvay, Miki Skuta, Carlos Piňana či Simona Houda-Šaturová s Hilaris Chamber Orchestra. Festival uzavrie koncert Viva Opera!, na ktorom sa predstavia Adriana Kučerová a Pavol Bršlík pod taktovkou Martina Leginusa. Vstupenky na jednotlivé koncerty sú dostupné v sieti Ticketportal. Spomínané koncerty na Hlavnom námestí budú verejné a bez vstupného.

Prehľad koncertov v rámci 11. ročníka Viva Musica! festivalu:

26. júna – Hlavné námestie – Viva Konzerva! – Otvárací koncert festivalu a 40. ročníka Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava

28. júna – Hlavné námestie – Operné štúdio SND: Kráľ Teodor v Benátkach

3. júla – Reduta – Philip Glass: The Complete Piano Etudes, spolu s Maki Namekawa a Antonom Batagovom

10. júla – nádvorie Starej radnice – Dalibor Karvay

17. júla – Aegon aréna Národného tenisového centra – Fragile Queen Symphony

24. júla – Nu Spirit Club – Miki Skuta: The Future Symphony Orchestra

31. júla – Stará tržnica – Carlos Piňana: Flamenco Symphony

7. augusta – Dóm sv. Martina – Simona Houda-Šaturová: Decade

14. augusta – Stará tržnica – Janoska Ensemble

29. augusta – Reduta – Viva Opera!

Informácie pochádzajú od PR manažérky festivalu Barbory Drahovskej a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana Kučerová