V piatok štartuje nová hudobná šou Legendy popu

V piatok štartuje nová hudobná šou Legendy popu
Riaditeľ Jednotky Vladimír Burianek počas TB k novému hudobno-zábavnému programu RTVS Legendy popu. Bratislava, 18. október 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská televízia odštartuje v piatok 21. októbra svoj nový hudobný program s názvom Legendy popu.

Táto hudobno-zábavná šou v réžii Tomáša Eibnera má byť poctou pre velikánov slovenskej popovej scény.

Diváci sa môžu tešiť na ich obľúbené hity, ktoré naživo odspievajú predstavitelia mladšej generácie slovenských hudobníkov, ale aj na dávno zabudnuté archívne záznamy, rozhovory, klipy a koncerty legiend, ktoré „zanechali nezmazateľné stopy v našej populárnej hudbe“, uvádzajú tvorcovia programu.

Ako dnes v Bratislave novinárom prezradil režisér Eibner, proces prípravy šou bol veľmi náročný, a to najmä z finančných dôvodov. Doplnil však, že napokon sa im podarilo vytvoriť program, z ktorého sála „pozitívna energia“, preto verí v jeho úspech.

V šou Legendy popu nebudú vystupovať iba speváci mladšej generácie, ale aj pôvodní interpreti legendárnych hitov. V piatkovej, premiérovej časti programu sa predstaví prvá legenda – kapela Tublatanka. V ďalších častiach vystúpia hviezdy slovenskej popovej scény ako Miro Žbirka, Elán, Robo Grigorov, Modus a Janko Lehotský, Beáta Dubasová, Richard Müller, Pavol Hammel a Peter Nagy.

Práve Nagy dnes novinárom prezradil, koho v čase svojej mladosti on považoval za legendu a na koho koncerty rád spomína.

„Ja si pamätám Katapult, to bolo dobré, ale ja som vtedy mal radšej pesničkárov ako Plíhala alebo Hutku. Ja som bol taký trochu introvertnejší a pôvodne som chcel byť pesničkárom,“ povedal spevák. Najradšej si však spomína na koncerty kapely Olympic.

Ako 17-ročný som sa učil hrať pri gramofóne, keď tam bola doska Olympic 4 a Slzy tvý mámy. Jeden z najkrajších mojich životných pocitov bolo, keď som o 25 rokov na to napísal pieseň – duet pre Petra Jandu a pre mňa – a keď sme to o jednej spievali v hudobnom štúdiu a hlas, ktorý vyšiel zo sluchátka, mi našepkal: ‚Peťo, moc hezká písnička‘, tak som sa rozplakal,povedal Nagy.

Hity legiend slovenského popu v rámci šou zaspievajú napríklad Zuzana Smatanová, Ivan Tásler, Peter Cmorik, Mária Čírová, Tomáš Bezdeda, Lucia Lancošová, Robo Papp, Dominika Mirgová, Michal Chrenko či Jakub Petraník. Miro Šmajda zaspieva skladbu od Tublatanky Skúsime to cez vesmír.

Mária Čírová sa zase predstaví so skladbou Janka Lehotského Veľký sen mora. Piesne od legendárnych kapiel v podaní mladších spevákov budú súťažiť o priazeň divákov, ktorí o víťazovi rozhodnú prostredníctvom SMS hlasovania.

Ďalšími zaujímavými hosťami programu budú glosátori, ktorí sú nejakým spôsobom spojení s danou legendou, či už ako svedkovia doby alebo blízki priatelia a kolegovia. Do šou prídu okrem iných aj Milan Lasica, Marcel Forgáč, Milan Kňažko či Martin Sarvaš.

Moderátormi programu z produkcie spoločnosti Maya, ktorý je vlastným formátom Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), sú Kristína Farkašová a Milan Zimnýkoval. Relácia sa bude vysielať naživo každý piatok od 20:05 na Jednotke zo štúdia IV v Mlynskej doline.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika MirgováIvan TáslerJakub PetraníkKristína FarkašováMária ČírováMilan KňažkoMilan LasicaMiro ŠmajdaMiro ŽbirkaPavol HammelPeter CmorikPeter NagyRichard MüllerRobo GrigorovRobo PappZuzana Smatanová